Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ailemle çok fazla kavga ediyorum, bunun için ne yapabilirim? Çok üzerime geldiklerini düşünüyorum?

Anlaşılan yaşınız çok büyük değil. Arkadaşlık çevreniz bu aralar sizin üzerinde etkisi büyüktür . Bağımsız, özgür zamanınızın çoğusunu arkadaşlarınızla geçirmek istiyorsunuzdur. Bunlar normal şeyler her gençte başta olan şeylerdir. Yaşınız biraz daha büyüsün bunun tem tersi olmasada aileni haklı göreceksin

Asla unutma onlar her zaman senin iyiliğini isterler. Onların değeri ölçülmez onları fazla üzmemeye çalış. Çünkü çocuklar annelerin ve babaların bir parçasıdırlar.

Zamanla bunlar geçecek bir delilik yapmasan biraz sabırlı ol yeter. Bunlar normal şeylerdir. Her gençte olur böyle şeyler.
  • Paylaş
Mesela hangi konularda kavga ediyorsunuz ?
  • Paylaş
2

Gamze Solak, daha çok bağırmam hakkında ama gerçekten üstüme çok geliyorlar ve bugün oturdum düşündüm ve aklımda sadece üzgün oldugum kırıldıgım gunlerden başka bişey yok yani mutlu oldugum zmanlar var ama hayal gibi resmen evet gülüyorum bazen ama unutuyrum sevinçli oldugum zmanları geceleri ağlıyorum ben ne yaptımda bu haldeyım dıye gercekten ablamlarda uzerıme cok gelıyor okuma istegim gidiyor resmen okulu bırakmak istiyorum o dereceye geldim ve ben bilişim bölümündeym ve aılem bilgisayarda çok kaldıgımı soyluyor ve kızıyorlar sızce bilişim bölümünde olan kişilerin bilgisayarla ılgılenmesı normal değil mi?

Elif Aksu, Her ailede bu tarz sorunlar var . Sanırım, sizin probleminiz bireyler arasında iletişimin tam anlamıyla sağlanamaması .Konuşmayı denemelisin , gerekirse uzman yardımı almayı öner. Çünkü bu şekilde ilerleme kaydetmeniz mümkün değil ...

Her zaman senin yaşadığın hayattan daha iyisi vardır ve canın her zaman onu yaşamak ister. Mesela bazı arkadaşların istediği saatte dışarı çıkar anne babası karışmaz ya da birşey almak istediklerinde anne babaları hemen alırlar. Henüz çok gençsin ve yolun başındasın. Yaşın ilerledikçe bu hayatın gezmekten ibaret olmadığını anlayacaksın. Evet gençsin gezmek istiyorsun gezmelisinde ama bunu anne babana bağırıp çağırarak yapamazsın. Fazla arkadaşım yok diyorsun fazla arkadaşının olması insanın hayatını eğlenceli yapmaz zaten az olsun öz olsun. Sonuç olarak bu da gelir bu da geçer. Okuluna git üniversiteyi kazan ondan sonra hayatını yaşarsın
  • Paylaş
Yaşınız ne bu önemli. Sanırım ergenlik döneminizde olduğunuzu varsayarsam yanılmış olur muyum bilmiyorum. Ayrıca üzerinize gelmekten kastınız nedir?
  • Paylaş
3

Gamze Solak, yaşım 17 ve gerçekten 17 yaşında gibi değilim bunaldım artık hayttan o dereceye geldim evet ergenlik donemıde var ama aılem benı anlamyr arkadaşlarım gezmeye gidiyor bışeyler yapıyor benım aılem ıse bı yere gideyim hemen yarm saat snra arayıp eve gel derler rahat bırkmıyorlar benı gerckten h.sonlarımı evde gecıyrum mahallede arkadaşm yok ole hemen muhabbet kuranlardan değilim onun için fazla arkadaşımda yok

İstem Göçer Keleş, Burada önemli olan ailenize güven vermeniz. Eğer sana bir saat söylediklerinde sen o saate uyumamışsan bu durum onlarda güven kaybına neden olabilir. Başka kardeşin ya da ağabeyin, ablan var mı bilmiyorum ama ailen arkadaşlarını ve arkadaşlarının ailelerini tanırlarsa onlarla vakit geçirmene daha olumlu bakarlar.

Gamze Solak, zamanında gelmeye çalışıyorum ama arkadaşlarmlada vakit geçirmek istıyorum napm ole cok cabuk arkadaslık kuran bırısı değilim zaten onun için arkadaslrmla vakit gecrmek istyrum

Sizi böyle düşünmeye iten sebepler nedir?
  • Paylaş
4

Gamze Solak, herşey en çok aılem gerckten bıktırıyorlar yasamak istemıyorum o dereceye geliyorum

Hale Acar, Anne ,Babalar evlatlarının üzerine fazla düşerler bu çağlarda çünkü en çok hatayı gençler bu yaşlarda yapıyorlar. Çünkü çok çabuk kanıyorlar gerçi siz biraz daha ergenlik yaşını atlatmış gibisiniz, ama hala izlerini taşıyorsunuz. Ergen insan 13 yaşından itibaren mantıklı düşünemezmiş 3.yada 4 yıl geçmesi lazımmış ki mantıklı işler yapsın. Bunu bir doktordan dinlemiştim.Ama unutmayın ki her ne yaparlarsa yapsınlar arkanızda aileniz olmazsa hayatta hiç kimsesiz olursunuz.Anneniz ve aileniz sizi sevdikleri için öyle düşünüyorlardır,başınıza bir şey gelmesin diye korktukları için arıyorlardır.Bu zamanda öyle olaylar oluyor ki, yani korkmamak elde değil,kendinizi onların yerine koyun ,sizin kızınız aynı sizin yaşınızda gece sokağa çıksa, yada geç kalsa merak etmezmiydiniz.Biraz düşünün gezmenizinde zamanı gelecek onlarla güzel konuşun tatlı dille anlatın.Bana biraz izin verin kafamı toparlayayım çok sıkıldım biraz dolaşıp gelirim deyin.Ama hep güzellikle anlatın sanmıyorum ki bu sözlerinizden sonra size izn vermeyeceklerini.Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır.sevgiyle kalın.

Gamze Solak, işte bend eçok sıkıldım desem olmaz yani ole bişey ama uygulamaya çalışcam dediklerinizi

Hale Acar, Teşekkür ederim kızım.Sen bir dene bak evde her şey yerine oturacaktır. Bizlerde o yollardan geçtik ama, anne olunca fikirlerin değişiyor.Sonucu yazarsan sevinirim.

Ergenlik bunalımıdır. Hepimiz o dönemlerden geçtik, olur olmadık yerde çıngar çıkardık. Bence derslerinize iyi çalışın, başka bir şehirde iyi, saygın bir üniversiteye girin, ailenizin size karşı tavrı değişecektir. Sizi zaten seviyorlardır ama başarınızdan dolayı size olan saygıları da artacaktır. Siz de ailenizden uzak kalacağınız için onları özleyip görüştüğünüzde daha iyi davranacaksınızdır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1208 Görüntülenme11 Takipçi6 Yanıt