Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ak Parti'nin PKK siyaseti ve İmralı görüşmeleri konusunda ne düşünüyorsunuz? Sizce doğru bir siyaset mi?

Akp ne zaman doğru bir iş yaptı ki uzlaşma yolunda doğru bir iş yapsın.
Bu da akpnin ülkeyi Amerikan Emperyalizmine biraz daha yaklaştırma yolundaki planlarından. Bakmayın siz öyle tayyibin çıkıp da "Hedef 2023" diye bağırıp bir şeyler yaptığını sanışına. Bu ülke 2002'den beri kan ağlıyor. tayyip 1yaptıysa 10 yıkıyor ancak halk sadece yaptıklarını görüyor. Aslında böyle halka müstahak. Nihat Genç ne demiş, bu böcek varlığı insanlardan herkes oy alır. Selam veren de oy alır, kömür verende.. Bu iktidarda değil pkk ile görüşme, yapılan hiç bir şeyi doğru bulmuyor ve kesinlikle desteklemiyorum. İndireceksin onları iktidardan CUMHURİYET HALK PARTİSİ gelecek iktidara. O zaman görecek halk siyaset nasıl yapılır. Halkın gözünde bitirdiler CHP'yi. Halk CHP'yi dolandırıcı, dinsiz olarak tanımlar hale geldi. İsmet İnönü zamanındaki CHP konuşuluyor hep. YANLIŞ! Muharrem İnce'ler, Gürsel Tekin'ler, Umut Oran'lar yandaş medya sayesinde televizyonlara çıkamıyor ve tüm medya anlayışı televizyondan ibaret olan halkım da hep akpyi görünce "akp çalışıyor yav, şu recep tayyip olmasa ne olur sonumuz" tarzı düşüncelere kapılıyor. Bu ülkenin başına daha çok şey gelecek. Bekleyin ve görün.
  • Paylaş
Rceep Tayyip Erdoğanın ne yapacağını nasıl ve hangi nokta da büyük bir u dönüşü yapacağını anlayacak bir düşünce sistemi, anlayış, doktirin, makine, yöntem, sistem, yazılım daha keşfedilmedi.
Güç ve iktidar için artık herşeyi mübah görüyor galiba, tek hedefi yeni anayasa dan başkan olarak (tek adam) çıkmak gibi.
Bu sebeple daha dün teröristlerle kucaklaşıyorsunuz dediği bdp liler gibi bugün abdullah öcalan ile siyasi olarak kendisi kucaklaşmıstır.
Hatta basına sızan imralı tutanaklarını ne katil apo, ne de bdp heyeti yalanlama dı.
Buraya dikkat; Ama başbakan, apo yi koruyacak kadar ileri gitti ve bu belgeler yalandır dedi. Sana mı kaldı derler adama bu belgeleri savunmak, apo katilini savunmak. ( Tabii bunu kim diyecek o da ayrı bir soru)

Bu güne kadar yapmam dediği herşeyi yaptı başbakan, hatırlayın; şehit anaları var bu ülke de bedelli askerlik asla çıkmaz demişti değil mı? Ne oldu iki kere çıktı bedelli :)
10 yıldır seçim barajı neden düşmedi? Söz vermişi erdoğan,
daha güçlü Türkiye dedi ama 500 milyar dış borç var bu nasıl olacak?
IMF borcu bitiyor diye nutuk atıyorlar, borcun adı değişince borç bitmiş mı oluyor?
Hani fatih projesi ? Hani akıllı tahtalar, tabletler, esenler de sultanbeyli de mı yürüyor sadece proje, nerde van depremin de verilen sözler?

Bu örnekler bitmez.

Bu görüşmelerin İMRALI SÜRECİ değil. Apo ile Başbakanın pazarlıği.
50 bin kişiyle savaş yaparım diyen BEBEK KATİLİ APO ile pazarlık süreci.

Başbakan, devlet başkanı olur, apo da hapisten çıkar ikinci başkan olur bu plan akp-bdp-pkk treni ile bilinmeze yol alır. Bizde trene bakan inekler gibi bakarız ama bundan sonra AKP ye oy verenler ne olur onun adını koyamam işte diye, düşünüyorum.
  • Paylaş
1

Okan Akçay, Lütfen RTE'yi bu kadar abartmayın.Yok adam zeki yok efendim hatip.Konuşması iyi falan.Ananıda al git diyen bir adam nasıl oluyor da bu denli zekice konuşuyor. Önümüze konulan şeyi yiyoruz,adamın ekmeğine yağ sürüyoruz.Bakın, geçen 10 yılda RTE birsürü hata yaptı hem de birsürü gaflar,küfürler,yalan sözler... Ama o da neticede ABD'nin bir kulu ve şuan dış destekli medyamız tarafından şımartılıyor. O koltuktan gittiğinde ondan 1 gr olsun bahsetmiycez.Bütün pislikleri de ortaya çıkacak,belki kıyım olacak.Ama bildiğim tek şey varki Türkiye'nin gelecek 30 yılı çalındı,satıldı ve bunun bedelini biz gençler ödeyeceğiz

Barış gelsin de nasıl gelirse gelsin. Aksini iddia edenin, AKP, PKK, BDP, CHP, MHP kısaltmalarıyla konuşan herkesin insanlığını sorgusuz sualsiz reddederim. Barış gelsin de ne bok yerlerse yesinler, ne verirlerse versinler, ne alırlarsa alsınlar. Onurdan, şandan, şereften sakın ha bahsetmeyin, rica ederim. Her savaşın nedenidir, onur, şeref gibi kavramlar. Onur duyulacak, onuru koruyacak tek şey yaşamaktır, yaşatmaktır. Ölmek yada öldürmek değil.

Bu görüşmelere bikbik ötüp karşı çıkan Kemalistleri de anlamak mümkün değil. Atatürk değil miydi savaştığı komutanlarla, batıyla on yıl sonra yemekler yeyip balolar düzenleyen.

Siyaset (Türkiye)
  • Paylaş
1

Hakan, Keşke böyle bir dünya olsa, ama yok. Milliyet, din, cins,ırk kavramlarının olmadığı , kimsenin kimseden üstünlüğü olmadığı, tanım ve tariflerin olmadığı bir dünya sanırım herkesin istegidir. Ama böyle bir dünya yok o sebeple bu istekleri yok sayacak insanda çok.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

901 Görüntülenme9 Takipçi3 Yanıt