Bilmek istediğin her şeye ulaş

Akıl mı? Para mı?

aklı olmayan parayı ne yapsın ....:))::)): parası olana da elbet akıl veren çok olur..
 • Paylaş
Arkadaşlar, yukarda size bahsetmiştim, bazılarınızın bildiği bir paylaşım yapacağım, yüzünüzde tatlı bir tebessüm dileğiyle. :) Üniversite yemekhanesine giren bir ögrenci tüm yerler dolu olduğundan gidip üniversite profesörünün oturdugu masaya oturmus. Profesör kaşlarını çatarak: "Öküzler ve kuşlar aynı masada oturamaz!" Öğrenci: 'O zaman ben uçuyorum... Profesör cevaba çok sinirlenmis, sınavda öğrenciye takmış ve sınavının başarısız geçmesi icin elinden geleni yapmış. Yanlız sınavda öğrenci tüm soruları mükemmel bir şekilde cevaplamış. Profesör öğrenciye: "Sana son bir soru soracağım" demis. Yolda yürürken iki torba buldun, birinde akıl var, digerinde ise para var. Hangi çuvali alırsın? Öğrenci: "Para olan cuvalı seçerdim..." Profesör: "Ben akıl olan çuvalı seçerdim..." Öğrenci: "Normal! Kimde ne eksikse onu seçer..." Profesör çok sinirlenmis, öğrencinin not defterini alıp icine "Öküz" yazmış. Öğrenci nota bakmadan odadan çıkmış. Bir dakika sonra öğrenci kapıyı aralamış : "Sayın profesör, imzanızı atmışsınız, fakat notumu yazmayı unutmuşsunuz." demiş. :)
 • Paylaş
1

Hale Acar, serdar bey çok güzel örnek vermişsiniz allhta sizi güldürsün :))::)):): harika bir yazı olmuş çok çok beğendim. o silinen yazıyada boş verin olur öyle belkide yanlışlıkla olmuştur. takmayın.teşekkürler paylaşım için.

TABİİ Kİ PARA.
 • Paylaş
Tembellik.
 • Paylaş
Kesinlikle Akıl
 • Paylaş
Seçebiliyorum yani öyle mi?
 • Paylaş
1

Serdar Oruç, ama hala seçememişsin biradam? sence?

parasız akıl ve akılsız paradansa allaha sığınırım, ikisinin de şerrinden korkar ve sakınırım.
 • Paylaş
1

Bloqi, BENDE KARDEŞİM, AMA BENDE HERHALDE İKİSİDE TAM YOK.:)

akıl..
 • Paylaş
galiba bir yerde gördüm, küfür vardı ama burada mı yoksa başka soru mu hatırlayamadım ama bayağı küfürdü, ben tıkladım ayıpdır diye, şikayete tıkladım .ama gerçekten hatırlamadım acaba bu sayfa mıydı..
 • Paylaş
akıL..
 • Paylaş

 serdar'ın yazdığından sonra hala akıl mı diyorsun yani.

 

 • Paylaş
Kullanmayı bilmiyorsan ne akıldan ne de paradan hayır gelir insana. Allah sahip olduğumuz yetenekleri en hayırlı, en verimli şekilde kullanmayı nasip etsin inşallah.
 • Paylaş
Akıl yoluyla Parayı bulabilirsin. Ama para yoluyla akıl için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.
 • Paylaş
2

Sevgiseli, Para yoluyla da aklı satın alırsın ;)

Sevgiseli, Bir çok ortalama akıl seviyesinde olan iş adamı, patron, amir, müdür ortalama üstü zekada olan personelleri sayesinde iyi yerlere gelebiliyorlar.

Akıl yazmamış olan herkesin Türkçesini düzeltmek zorunda kaldım. Demek ki akla ihtiyacı olmayan insanlar anadillerini doğru yazamıyorlar. Yine de parayı ellerinde tutamazlar demek değil bu. Ben yine de akıl diyorum, anadilini bile yazamayan bu akıllı kişilerin elindeki parayı nasıl olsa bir şekilde ellerinden alırım. :D) Şaka bir yana coşmuş seller gibi akıl fışkırıyor akla ihtiyacı olmadığını yazanların cevaplarından.
 • Paylaş
Değerli arkadaşlar ben çok nadir yazıyorum çünkü yorum yapmaya değecek konu bulamıyorum .Elbette herkesin fikir ve konularına saygım var belki bu yüzden her konuya yorum yapmıyorum.Ancak bu konu yani akıl ve para konusu sıradan bir konu değil .Belki üzerinde ciltler dolusu kitap yazılacak kadar ciddi bir konu. bizi okadarı aşar ama bildiğim ve inandığım miktar kadar yeniden yazıyorum.Parasız akıl veya akılsız para yı şer olarak gördüğümü kısaca yazmıştım.Biraz açmak istedim.Hiçbir zaman şunu kabul etmem ''Para olsunda nasıl olursa olsun''Ohalde temiz paradan bahsedelim .Kesinlikle elde edilen temiz kazanç sadece aklın eseri değildir.Paranın bir kimseye kısmet olabilmesi için çokça sebep ve aşamalar var akıl bunlardan sadece birisidir.Sadece akıl ile para elde edilemez .Evrensel düzene aykırıdır bu düşünce.Diğer yandan böyle bir tercih sunulsa akıl mı istersin paramı diye. Eğer para isterim akıl şart değil denilirse bunun ne anlama geldiğini yazmaya gerek görmüyorum. Güzel olan şuki böyle bir teklifle karşılaşırsam kesinlikle cevabım şu olur HEM AKIL HEM PARA.Sevgiler
 • Paylaş
Akıl zaten para demektir paran varsa aklın yoksa zaten o parada erir gider kısa zamanda.
 • Paylaş
''Allahı bana para verme aptallara ver, ben nasıl olsa almasını bilirim'' kim söylemişti hatırlamıyorum ama doğrudur :D
 • Paylaş
ARKADAŞLAR, BU SORUYA BİRAZ DAHA CEVAP GELSİN, BELKİ DE BAZILARINIZIN BİLDİĞİ BİR ŞEYİ PAYLAŞACAĞIM. ONDAN SONRA AKIL, PARA SEÇENEKLERİNİ SEÇENLERİN YÜZÜNDE BİR TEBESSÜM EDECEĞİNE İNANIYORUM. BEKLEYİN, TAKİP EDİN. ... :)
 • Paylaş
ARKADAŞLAR BU İÇERİĞİ ŞİKAYET ETMİŞLER. İNCELENİYORMUŞ. KİM NİYE ŞİKAYET EDER Kİ? BİLMİYORUM.
 • Paylaş
BİRİSİNE KÜFÜR MÜ ETTİK NE YAPTIK. ADMİN BEY,
 • Paylaş
odesa, bana anlık mail bilgisi geliyor, ve devamlı surette inceliyorum. hani küfürlü yorum biri yaptıysa, biri de ben de görürdük mutlaka. ben takip ettiğim halde görmeden, benden önce biri okuyup, admine şikayet etmiş olamaz. bence yukarıda akıl mı para mı seçeneklerini seçenlere tebessümle okuyacağınız bir paylaşım yapacağımdan kıllanıp, "acaba rezil mi oluruz?" şüphesini duyanlardan biri olabilir. ama admine soruyorum burada, HAKKIM VARSA BANA NEDENİNİ AÇIKLASINLAR, ŞİKAYET SEBEBİNİ. ve kim? hani kim olduğunu söylemezler ya. en azından ona sorarım neden? bu soruya diye, inploid'de o kadar salakça sorular ve küfürlü paylaşımlar var ki. bula bula bu masum bir soru için mi şikayet söz konusu. aklım ermiyor.
 • Paylaş
1

Hale Acar, bu soru içinmi olmuş şikayet anlamadım çok güzel bir soru bence çok beğendim...

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

3752 Görüntülenme11 Takipçi22 Yanıt

Konu Başlıkları