Bilmek istediğin her şeye ulaş

Akıllı telefonların bir çoğunda neden radyo sinyali alıcıları artık yok?

Birçoğunda yok evet. Mesela S4'e kadar tüm Samsung Galaxy serilerinde FM Radyo özelliği bulunuyordu. S4'te bu özelliği kaldırarak Samsung bazı kullanıcılar tarafından tepki çekmişti. Samsung'un yaptığı açıklama akıllı telefon üreticilerinin genel zihniyetini ortaya koyuyor bir anlamda:
"Çalışmalarımız gösteriyor ki ilgi, sosyal ağlar ve Youtube üzerinden müzik dinlemeye yani dijital yayına doğru kayıyor. Yeni amiral gemi modelimiz de dijital içeriği, modern formatları ve bilgi tüketim kanallarını kullanan müşterileri hedef alıyor."

Düşündüğümüzde ise haklılık payı olduğunu söyleyebiliriz. Akıllı telefonlar herkesin elinde hızla yer almaya başlıyor. 3G hatta 4G teknolojisinin gelişmesiyle ve bunlara uygun fiyatlarla erişebilme olanağı ile hızlı internet herkesin elinin altında. Telefon üreticileri de bunu telefon hacmini minimize etmek için kullanıyor ve telefonda FM Radyo alıcılarına yer vermiyor.
  • Paylaş
@june hazır soru kurbanı oldun galiba, radyo sinyali alıcısı derken fm radyo yu kast ediyorsun demi? Mit'i dinlemek istiyor olamazsın :)
  • Paylaş
3

June, Oldum sanırsam ne söylüyorlarsa itaat ediyorum görüyorsunuz dimi :))Sorulan soru Fm radyodur mutlaka ama akıllı telefonların hepsi zaten dinlenmeye müsait durumdadır yeterki malum program yüklenmeyegörsün:)

Hakan, Uzun çarşı baştan başa :) arkadaşlarla akraba oluyoruz virus programı niyetine :)

June, birazcık:)

İnternet radyoculuğuna geçiş hızlandığı içindir. Ayrıca her Radyo İstasyonu'nun bir kanal yayını yapma kirliliğine bir nevi çözüm gibi duruyor.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2137 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt