Bilmek istediğin her şeye ulaş

Akne tedavisi için ne gibi uygulamalar yapılabilir?

Çok çeşitli uygulamalar vardır. Sık tercih edilen uygulamalar:
  • Lazer: Lazerler, fototoksik etkileri ile akne patogenezinde rol oynayan bakterilerin (P. Acnes) ürettiği porfirinler ile etkileşerek enflamatuvar akne lezyonların tedavisinde etkili olmaktadırlar. Aynı zamanda sebase bezleri de hasarlayarak sebum üretimini azaltırlar.
  • PPX: Akne tedavisinde önemli bir IPL (Intense Pulse Light / Yoğunlaştırılmış Işın Demedi) teknolojisi olan PPX / Mavi Işık ile lekelerin temizlenmesi, cilt kalitesinin artması ve sıkılaşması konularında güvenli uygulamalar yapıyor, başarılı sonuçlar alınıyor.

    Bu fototerapi sisteminde “mavi grup” diye adlandırılan ışık dalgaları cildin vakumlanmasıyla birlikte verilerek etkin bir şekilde kullanılır. PPX’in vakumla birlikte kullanılmasının iki avantajı var. Birincisi; vakum sayesinde deri içeri çekildiğinden daha düşük bir enerji emniyetli bir şekilde derinlere kadar ulaştırılır. Böylece deri altındaki bütün üretim mekanizmaları harekete geçirilebilmektedir. İkinci avantaj ise aynı anda gözenekler de çekildiği için içerilerinde birikmiş yağların yüzeye çıkmasıdır.

    Mavi Işık akne tedavisindeki çok yönlü başarısı yüzünden Amerika’da FDA onayını almıştır. En büyük avantajı, yan etkileri yüksek ilaçların alımını minimize edebilmesidir. Cilt dokusu iyileştiği ve sağlığına kavuştuğu için aknenin tekrarlaması da azalacaktır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

250 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları