Bilmek istediğin her şeye ulaş

AKP'nin tekrar iktidara gelmesini nasıl buluyorsunuz? İyi mi kötü mü oldu sizce?

Yakın zamanda Türk Milletinin güvenini ve saygısını kazanmış bir lider önderliğinde isyanlar baş göstermez ise bu ülkeden gitmenin zamanı gelmiş demektir. Zaten kaynaklarımızın çoğu satıldı, insanlar evcilleştirildi, pek çok yerde yasaklar sanki mükafatmış gibi gösterildi, eğer karşı koyacak kimse çıkmazsa bunlar daha da katlanarak devam edecek maalesef.
 • Paylaş

bu millet iyiyi kötüyü ilerde ayırt edecek ama , acı çekerek bunu öğrenecek!

 • Paylaş
kafasına kus mıctında piyango alan bu millet agzına bilmem nabana oy verir.. normaldir
 • Paylaş
İyisini kötüsünü bilmem ama parlementer demokrasi budur; halk neyi seçerse o. Muhalifleri de başını ellerinin arasına alsın düşünsün! Gerçekten sosyal demokrat mıyız diye. Acaba ulusalcılıktan sıyrılmamız mı lazım diye.
 • Paylaş
aslında konuşulup yazılması tartışılması gereken o kadar çok şey var ki bu durum için. insan nereden başlayacağını bilemiyor.

ben aklımın erdiğince sorularımla bir yol açayım eğer tartışma görüşme devam ederse belki bir mesafe alabiliriz..

akılıma takılanlar...

1923 ten sonra 1940 a kadar olan süreci kuruluş dönemi dersek ve orada olan olayları değerlendirme dışı tutarsak.. 2002 yılına kadar geçen sürede olanlar sancımıydı aslında? şöyle düşünelim ​1071 den bu yana anadolu topraklarında türk genellemesiyle anılan 2 imparatorluk tan sonra ortaya çağdaş, modern, laik, ve de sosyal bir devlet çıkıyor...

23-40 arası sadece devlet anlayışının evrimleşmesi olduğunu kabul edelim bir an. peki toplum ne olacak çağdaş, modern, laik, ve de sosyal bir devlet fikri güzelde bu kelimelerin anlamını bile bilmeyen köylü bir toplumla bunu yapmak kolay mı? hele ki genetiklerinde devleti hep otoriter ve baskıcı olarak görmüş bir toplum için. basit anlamda bu sebeple değilmidir adnan menderes ve arkadaşlarının o döneme göre çok tehlikeli bulunan abd yakınlaşması ve özgürlük vaadleri su dan sebeplerle idama kadar gitti. devlet yaptımı doğrusunu yapardı çünkü, ve takip eden hükümetler hep bunun ezikliğinde kalmadımı? devlet terbiyesi dediğimiz şey aslında kurucu olduğu kabul edilen yapıya içten içe gizli bir itaat miydi? aslında 2002 ye kadar bu düşünce çok kez evrilmeye başladıysa da gerek sivil dengeler gerekse askeri baskılar tarafından tekrar baskı altına alınmadı mı? işte bu aşamalarda kendimce olabilir yahu dediğim nokta hep devlet mantığıydı. çünkü devlet yaparsa doğru yapar dı...

1980 sonrası dünyanın hızlı tekonolojik gelişimi belkide askeri darblerin otomatik olarak sonunu getirsi ancak 2002 tye kadar geçen koalisyonlar ve yeniden devleti sivilleştirme çabaları halkın unutlmasına ekonominin patlamısına sebe sebep olmadı mı? tam bu süreç oturmuştu ki bu süreç te katkıları olanlardan bunalan halk genç partş ve akp yi gördü önünde.

hatırlayın genç parti % 7 oy almıştı aslında bu halkın bir çığlığı değilmiydi? ve tabiiki bu isyan oyları akp yi o sene rekor bir vekil sayısıyla iktidar  yapmadı mı? işte hikaye böyle başlıyor ...bunlara ekleyeceklerinizi ve devamını hep beraber konuşalım ... nereye giderse artık...
 • Paylaş
İlk gün telsiz vergisi bindirildi tüm cep telefonu kullanıcılarına 1,1 TL daha ne diyebilirim ki. :))
 • Paylaş
Valla ortalık çok karışacak gibi görünüyor... Allah yardımcımız olsun  aynı bayrak altında yılllardan beri çoğu insanlardan daha aiyi yaşıyorlar ama şimdi toğrak istiyorlar .yakında bayrakta isterler sanki bu ülkede yaşamaıyorlar.link'i izledim çok güzel spiker iyi demiş ama ...bakalım bekleyip görcez. aynı patlamak üzere olan bir bomba gibiler evkadınlarıyla beraber sokaklara dökülüyorlar hayretler içinde izledim geçenlerde öyle sindirmişler ki taksici sokağa giremedi yarı yolda indirdi . o sokağa giremem bdp nin yürüyüşü var arabamı taşlarlar dedi
..ama hiç gerek yok bu kadar her şeyi yakıp yıkmaya ,,çok sakin olalım her şeyi sakince halledelim. diye düşünüyorum..
 • Paylaş
Akpnin tekrar iktidara Yok oluşumuzun başlangıcı belki saçma bulursunuz ama madalyanın resimli kısmı güzel ama arkada neler olup bittiğini Türk millet hiç bilmedi bilenlerde televizyonlardan radyolardan uzaklaştırıldı 

 • Paylaş
Sansür konusunda geri adım atılması garip.
 • Paylaş
bu milletin %50si bir kişiye oy veriyorsa susmak en iyisidir.. çünkü konuşmak bu saatten sonra gevezelikten başka bişi değildir...
 • Paylaş
Blent Bey, işimiz dualara mı kaldı yani? Lütfen bu kadar önemli bir konuda böyle saçma yorumlar yapmayın. Sırtını hayali mecralara dayamak, sadece boş vermişliktir ve hiç kimseye fayda sağlamaz. Harun Bey bir noktada haklı, bu saatten sonra yorum yapmak sadece gevezeliktir ama kafası çalışan, aklı fikri yerinde vatandaşlar için bu heziment kolay sindirilebilir lokma değildir. Zira sayın Kongar'ın da söylediği gibi, seçilen lider o toplumun özünü yansıtır. Kendi vatandaşına küfreden, açıkca yalan söyleyen bir lideri başa getirdiğine göre Türk halkı bayağı yozlaşmış ve evcilleştirilmiş olmalı. İşte o yozlaşmaya, o evcilleştirilmeye karşı koymuş olan kesim belki bir yararı olur, bir kişiyi daha akıllandırabilirim mantığı ile daha da konuşacak, fikirlerini paylaşacaktır.
 • Paylaş
Dert etmeyiniz, alınmadım. Aklı başı yerinde, düşünebilen hiç kimse boşvermişliğe vurup ta dualardan medet ummaz, ummasınlar da. Eğer bu düzenden memnun değil iseniz karşı koymalıyız. Aksi halde onlar gibi olmaya zorlanacağız, olmayanları da ya giyotine ya linçe ya da sınır dışı edilmeye gönderecekler. Okudunuz mu dün bir haber vardı, iki bayan saldırıya uğramış, dayak yemiş. Sebep; başları açık gezmeleri. Saldıran kim? Biri kara çarşaflı, biri türbanlı iki kadın. Sonuç? Sorgulandıktan sonra serbest bırakıldılar. Kadınlar ne dedi, onu biliyormusunuz? "%50 oy aldık, defolun gidin bu ülkeden." 

Bkz; detaylar: haber61.net/news_detail.php?id=86272
 • Paylaş
habere bak yaa... yüzde 50 oy aldık demiş.. sanki kendisi seçime girdi. :))) veren, alan da oldu ya daha da bişiy demiyorum.. bakkal kazandıkça paranın kendi cebine girdiğini sanıyor bu tipler.

el yanağıyla makas almak böyle bişiy demek ki :) 

 • Paylaş
akp ye oy verenler de ülkelerini sevmdiklerinden vermediler heralde...belki de anamuhalefin tutarsız davranışları onları mecbur kılmıştır. gereksiz bir soru diye düşünüyorum. zaten sonuçlarla hangi kesimin ne kadar memnun olduğu ortada...
 • Paylaş
takvim.com.tr/.../mahalle-baskisi-yuzund...
bu sayfada ki haber de bugünün haberi. demekki yüzde elliyle oy oranıyla falan olacak bir şey de değil bu. ben orda genç bayana zorla başını açtıranların tavrını asla tüm chp ye yapıistırmam. ​bu insanlar açık ya da kapalı fikri, inancı ne olursa olsun saygısız insanlardır. bize düşense saygı duymayı öğretmektir...
 • Paylaş
Verdiğiniz linkteki haberin 100% hakikati içerdiğini zannetmiyorum, ancak şahit olmadığım ya da hakkında bilgi sahibi olmadığım bir konuda da yorum yapmak istemiyorum. 

Ve sizlere güzel bir link daha, "Türkiye Türklerindir Saçmalığı" ile ilgili.

AKP'ye oy verenlerin büyük çoğunluğu ülkelerini sevmediklerinden, yani ülkemizi yeniden şekillendirmek istediklerinden vermişlerdir o oyları. Türkiye topraklarında aynen İran'da olduğu gibi şeriat düzeni yaratmaya çalışan bu ​şarlatanlara ne yazık ki cevap verebilecek bir kahraman çıkamıyor. Geri kalan kesim ise, mazur görün sözlerimi, aptallıklarından veriyorlar o oyları. Hakiki bir durum var, AKP çalışıyor. AKP hükümeti hakikaten bir şeyler yapıyor, belediyeleri harıl harıl ellerinin altındaki toprakları geliştiriyorlar. İşte bu nedenle, başta köy kesimleri olmak üzere, halkı kendilerine bağlayabiliyorlar. Çünkü o halk kendi köyüne su getiren adama minnet duyuyor. O halk kendi köyüne okul kuran, yollarının yapan adama şükran duyuyor. O halk asla sorgulamıyor ki, bu adam kendi fabrikalarını, işletmelerini yok pahasına satarak bizim yarınlarımızı karartıyor. O halk sorgulamıyor ki o adam gün be gün özgürlüğümüzü kısıtlıyor. Yakında aldığımız nefes için bile izin almamız gerekecek, ancak o halk bunu düşünmüyor, düşünemiyor. 

İnternet'e son gelen kısıtlamalar ile ilgili önemli bir nokta bu kısıtlamaların söylenildiği gibi sadece vahşet ve porno içeren sektörlere değil, aynı zamanda çeşitli yabancı basın ve haber alma kaynaklarına da engel koyuyor. ​Bu şekilde halkımızın tarafsız haber kaynaklarına erişmesinin önüne geçirilebilecek ve çok küçük bir kesim dışında herkes kendilerine bağlı haber kaynaklarını takip etmeye mahrum bırakılabilecek. 
 • Paylaş

Linkinizi tıklayıp haberi izlediğimde nedense bilmiorum Türk doğup Türk hissttiğimdendir heralde haberi çok doğru buldum...Önce konuyla ilişkilendiremediğimden bi kaç saniye ekrana baktım. Tabi sonra dank etti. Kapalı olanların, dinine düşkün olanların Türk hissedemeyeceği ve bu ülkeyi savunamayacağını düşündünüz de o linki oraya koydunuz heralde...Ve bu bizlere şimdiye kadar yapılan hakaretlerden en büyüğüydü heralde. Ötekileştirmek, yıpratmak ve Türkiye Türklerindir diyip halkın çok büyük bir kesimine yabancı uyruk muamelesi yapıp vatan haini gibi davranmak. Umarım yanlış anlamışımdır ve o zaman hakkımda psikopat diye düşünebilirsiniz. Ama bu Türk olmadığımı ve vatanıma düşman olduğumu düşünmenizden daha aşağılayıcı olmaz.

Saygılarımla

 • Paylaş
Ak partini tekrar iktidara gelmesi tabiki olumlu fakat 330 u bulamayıp gelmesi dahada olumlu en azında yeni anayasa uzlaşı içinde yapılır.
 • Paylaş
akp seçmeni cep telefonu kullanmadığı için belkide sorun yoktur. :)
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1862 Görüntülenme14 Takipçi20 Yanıt