Bilmek istediğin her şeye ulaş

Akupunktur ile zayıflamak mümkün müdür?

Akupunktur uyarısı sayesinde açlık ve iştah hissi frenlenir. Dolayısıyla, zayıflamak mümkündür. Bunun yanında sinir sistemi yatışır, metabolizma hızı ve organizmanın kendi kendine olan kontrolü artar.

İştah kesme olayı, akupunktur iğneleri ile uyarılan noktalardan beyne gönderilen sinyaller sonucu vücudun kendi endorfinini özellikle Beta endorfin arttırmasıyla oluşur.

 Akupunkturun zayıflamadaki önemi, beyinde bulunan iştah merkezinin kontrol altına alınmasıdır. Yani açlığa tahammülü kolaylaştırır. Kulak kepçesine takılan iğneler daha az acıkmayı, acıkılsa dahi az yemekle doyabilmeyi sağlar. 

İğneler sayesinde iştah merkezi dengeli bir şekilde kontrol altına alınmış olur. Aşırı yemek yeme alışkanlığı azalır, sinirlilik hali ortadan kalkar, açlık nedeni ile oluşabilecek mide yanması ve ekşimesi yaşanmaz. 
  • Paylaş

Akapunkturla zayıflamak mümkündür. zayıflamanın yanı sıra akapunktur zayıflama sonucu ulaşılan yeni kilonun korunmasınıda sağlar.


akapunkturun insan vucuduna sağladığı avantajlar;


- Akupunktur sayesinde açlık ve iştah aşırılıkları kontrol altına alınır. Aburcubur yeme, oburluk ve tatlı yeme arzusunun önüne geçilir ve çabuk doyma sağlanır.
- Akupunktur la mide kazınması ve ekşimesi önlenir (mide asiditesi kontrol altına alınır).
- Akupuntur halsizlik ve bitkinliğin önüne geçer, hasta kendini iyi hisseder.
- Akupunktur metabolizmayı düzenler.
- Akupunktur sayesinde rahat ve huzurlu geçirilen zayıflama döneminde uygulanan besin planı ve yapılan önerilerle kilo kaybeden hastaya yeni bir beslenme anlayışı kazandırırlar. Akupunktur koruma seansları dönemiyle birlikte yeni kilo seviyesine alışılır.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

509 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları