Bilmek istediğin her şeye ulaş

Alan adım var ve statik bir site yapacağım. En ekonomik hosting seçeneğim nedir?

Öncelikle şu gibi bilgiler var:
 1. Düzgün çalışan Hosting firmaları hangileridir?
 2. Linux hosting ve Windows hosting arasındaki farklar nelerdir?
 3. Blog oluşturmak için hosting ve domain (alan adı) nereden ve nasıl alabilirim? (Yanıtlardan birinde hosting ile ilgili bilgiler var)
 4. Basit tasarımlı bir web sitesi yapmayı düşünüyorum. Ücretsiz web barındırma (hosting) hizmeti veren firmalar hangileridir?
 5. Web barındırma hizmeti (hosting) satın alırken trafikte neye dikkat etmeliyim?
 6. Ucuz hosting veren siteler nelerdir?
 7. Linux Hosting paketine Asp.NET desteği verilir mi?
 8. DJango ile web uygulaması geliştireceğim. Bildiğiniz ücretsiz ya da en azından ucuz ve kaliteli bir cloud hosting platformu var mı?

Gelelim benim düşüncelerime;

Çok uzun zamandır bir hosting firması ile çalışmadığımız için net bir tecrübe paylaşamayacağım. Ancak, yıllar öncesinden edindiğim bir tecrübeye dayanarak söylüyorum; Markum ile çalışmayın (son dönemde belki iyi bir hale gelmiştir bilemiyorum) . Dönemsel olarak iyi olduğunu duyduğum Natro Hosting var. Umarım bu bilgiler faydalı olur.

Bu arada, ek olarak bulut bilişim servislerini de kullanabilirsiniz. Eğer sitenin trafiği zaman içinde çok çok yükselir diyorsanız Pay-as-You-Go (Kullandıkça öde) seçeneği ile bulut bilişim opsiyonlarını da düşünebilirsiniz (örneğin; .net için Windows Azure: windowsazure.com/en-us/pricing/calculato... . ) .
 • Paylaş
Bir arkadaşımın önerisiyle isimtescil.net den hem alan adımı hem de hostingimi almıştım. Hiç sorun yaşamadım diyebilirim. Teknik destek anlamında da iyiler. Piyasaya göre fiyatları nasıl bilemiyorum ama ekonomik seçenekleri var.
 • Paylaş
isimtescil.net 'ten alan adı mail hosting alın ama web hosting alacaksanız bir düşünün derim, bu konuda yorumları inceleyin. Geçen yıl bütün verilerimi, web sitemi sunucularında olan bir arıza nedeniyle kaybettiler ve yedekleri de yoktu günlerce web sitemi ayağa kaldırmak için uğraştım ve SEO kayıpları da cabasıydı. Dönem dönem pek çok kesintiler yaşadım. Hız problemleri de olduğunu düşünüyorum. Bu sene daha iyi gidiyorlar ama hep tedirginim. Wordpress'in de çözüm ortaklarından, olumsuz yorumlara rastlamadığım alaystr.com' a geçmeyi düşünüyorum.
 • Paylaş
En ekonomik olarak soracak olursanız yanılmıyorsam Karınca Hosting firmasının 6 TL/ay olarak ücretlendirilen bir kampanyası vardı.
 • Paylaş
Ben ihs'yi tercih ediyorum. Mesela en uygun paketi şu;
ihs.com.tr/web-hosting/html-a-ekonomik-h...
 • Paylaş
Isimtescil.net'den hosting falan almayın kazık attılar bana 100 TL çöpe gitti. Sürekli bağlantı koptu ilk gün anında geri iade istedim almadılar, küfür ettim falan özür dilediler falan durum değişmedi. Aradan bir iki ay geçti hesaba giremedim. Bir baktım kullanıcı bilgilerim başka bir mail adresi üzerine kayıtlı, dondum yine küfür ettim. T.C. no istediler vermedim düzeltin adam gibi dedim. Yaptılar. Eski hosting şirketine geri döndüm. Tavsiyem Turhost'tur 4 senedir çalışıyorum sıkıntı olursa yazıyorlar, küfür ettirmiyorlar en azından. Turhost, turkticaret, ihs bu firmalar kurumsal firmalar bunlarla çalışabilirsiniz.
 • Paylaş
Benim tavsiyem isimtescil.net üzerinden alman yönünde. Çünkü ücretsiz destek hattı ile her an ulaşabiliyor ve host firmasına yönelik sorunların çözümünü bir an önce hallettirebiliyorsun. Ayrıca Statik bir site yapacağın için pahalıya kaçmana hiç gerek yok. IHS'ye oranla isimtescil daha ucuz. Ve eğer alacaksan Linüx tabanlı al, wordpress veyahut joomla olaylarında sıkıntı çekmezsin.
 • Paylaş
Benim natro.com da hostingim var gayet memnunum hızlı cevap veriyorlar...
 • Paylaş
Google yaz o söyler farklı olabilir
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

797 Görüntülenme11 Takipçi10 Yanıt

Konu Başlıkları