Bilmek istediğin her şeye ulaş

Alan adı (web site adresi) alımı/tescili için bildiğiniz güvenilir ve ucuz bir yer var mı?

Alan adı alırken dikkat edilmesi gereken önemli bir konu var. Hepimiz atlıyoruz ama alan adı aldığımızda bu isimler kendi adımıza veya şirketimize tescil edilmiyor. Bu yüzden ucuzundan ziyade güvenilir hatta kendi adımıza tescil ettirebileceğimiz yerlere bakmak lazım diye düşünüyorum.
  • Paylaş
2

Doğukan Küçükçelen, Katılıyorum, alan adı alırken kapsamlı bir yönetim paneli verebilen bir firma tercih edilmeli. GoDaddy standart ve ileri düzey kullanıcılar için ideal bir firma. İleri düzey kullanıcılar için enom'u da tavsiye edebilirim.

Levent Güneş, kendi adımıza yada şirket adına tescil nasıl yapılıyor ?

eğer ingilizcen iyiyse godaddy.com'u kullan. onlarca bedava hizmet alabiliyorsun, dünyanın en büyük alan adı tescil firmalarından biridir. Ben Bilgisayar mühendisi olarak yıllardır kullanıyorum.
  • Paylaş
Teşekkürler arkadaşlar sanırım godaddy.com'dan gidicem
  • Paylaş
1

M. Murat Demir, Godaddy size onlarca bedava hizmet verecektir ayrıca sitenizin gerek google da indexlenmesi gerekse biran önce domain yönlendirmelerinin yapılması gibi hizmetlerde avantaj sağlayacaktır. eğer sizin için önemli bir domain ise ileride başkasına kaptırmamak için .net ve .org versiyonlarınıda almanızda fayda var, eğer türkçe karakter içeriyorsa ben genelde IDN denen türkçe karakteri destekleyen versiyonunuda alıyorum

@Lazuri , maalesef isim tescili 750 ila 1200 TL arası tutuyor. aklımıza her gelen domain in marka tescilini alamıyoruz. 190tane kayıtlı domain var adıma :D
  • Paylaş
yok benim demek istediğim o değildi. o konuda haklısın. ama yinede domain in alan kişi adına olması lazım. misal benim alan adım için geçen sene 300 lira istediler mecburen verdim. çünkü her yerde o alan adına bağlı mail adreslerim var.
  • Paylaş
Alan Adları ne ilk kez böyle bir şey duyuyorum.
  • Paylaş
1

İlginc Adam, internet adres çubuğuna yazmış olduğumuz "Domain" adresleri... Örnek: http://www.alanadi.com

İhs.com.tr
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1470 Görüntülenme15 Takipçi12 Yanıt

Konu Başlıkları