Bilmek istediğin her şeye ulaş

Alex'in kadro dışı bırakılması Fenerbahçe'yi nasıl etkiler?

Galatasaray'da Hagi gittikten sonra 10 numaranın boşluğu nasıl doldurulamadıysa, Alex'in boşluğuda kolay kolay dolmayacak. Çünkü bu tür futbolcular Türkiye'ye kolay kolay gelmiyor. En basit örneği vereyim:

Galatasaray'a Hagi'den sonra gelen '10' numaralar:

-Sergen Yalçın: Bir sene oynadı ve Beşiktaşa geri döndü
-Felipe: Büyük umutlarla geldi ama bir 'Hagi' değildi.
-Haim Revivo: Fenerbahçe'ye misilleme olarak yapılan bu transferde isteneni veremedi.
-Hakan Yakın: Yarım sezon süren macera bir kaç maçla sona erdi.
-Sasa Ilic: Partizan'ın 'kalbimizi aldınız' dediği bir transferdi. Kısmen başarılı oldu ama sürekli olamadı.
-Lincoln: Çok büyük umutlarla gelen, kısa sürede taraftarın sevgilisi olan Lincoln'ün disiplinsizliği sonunu getirdi.
-Melo: 2011-12 sezonunda iyi bir performans göstersede 2012-13 sezonunda bu kredisini tüketmek üzere...

Görüldüğü gibi 10'u bulmak pekte kolay olmuyor. Fenerbahçe taraftarını sevgilisi hatta heykeli dikilen adam 'Alex' apar topar takımdan gönderiliyor. Bir Galatasaraylı olarak üzülüyorum çünkü bu tam anlamıyla bir futbolcu katliamıdır! Fenerbahçe uzun yıllar Alex'in boşluğunu dolduramayacak...
  • Paylaş

Bundan sonraki her başarısızlıkta Alex aranacak. Ama önümüzdeki Beşiktaş ve UEFA maçlarında olası bir kayıp Aykut'u da gönderebilir. En geç sezon sonu daha fazla devam edilmez. Bunca yıl emek vermiş bir oyuncu için en azından sezonu beklenmeliydi.

  • Paylaş
1

Hakan, Birde şu hataya düşürüyorlar ınsanları, uefa ve beşiktaş maçları iyi sonuçla alınınca, Alex olmadan da oluyormuş havası estirildi. Elbette Alex olmadan da olur bırakın fenerbahçeyi , barcelona bile messi olmadan olur. Önemli olan 8 yılda kattıklarını takip eden yıllarda kayıp olarak görmemek, 2 maçta iyi sonuç alınca Alex olmadan da oluyormuş denilemez 8 yıllık başarı 8 yıllık es değer süre ile ölçülür. Çin olmadan adam carpilmaz . Bu iki maç sadece aykutu ipten aldı. Alex icin ise taraftar olarak sadece sevinç olmuştur bence.

8 yıldır ya alex maç aldı, ya da alex maç kaybetti Fenerbahçe de bundan sonra bu yükü taşıyacak futolcu var mı?

Ben Alex in gitmesine sevinenlerdenim çünkü Galatasaraylıyım, sanırım bu cümle yeteri kadar açık.


Taraftarın heykelini diktiği bir futbolcu bu şekilde mi gönderilir takımdan? Demek ki, futbolda duygusal yaklaşımlar artık yok. sadece işin ticari boyutuna bakılıyor.


Nasıl ki bir makine parkında size yıllarca hizmet edilen bir cihaz, bozulunca çöp oluyorsa demek ki futbolcular da artık takımlar için işi bitince çöp oluyormuş ve bu duygusallık sadece taraftarın hissettiği bir şeymiş.


Fenerbahçeli futbolcuların hepsi şuan yeni bir kara keçi arayışında çünkü hepsi yakında bozulacak ve o makine parkından gidecek . Durum bunu gösteriyor bence.


ALEX DİYE YAZILIR ADAM DİYE OKUNUR .


Bu yazıyı dün tv'de bir programda gördüm taraftarlardan gelen tweetlerde. Hal böyle ise FB taraftarı için yargıtay kararından sonra o takımda bir tek futbolcu kalmaz Aziz Yıldırım sayesinde. Belki Volkan filan gibi bir kaç topçu kalır o kadar.

  • Paylaş

aykut kocaman ve aziz yıldırım a tepki gösterenlerin sayısında bariz bir artış oldu saha içinden çok dışındaki etkisi önemli bu yüzden. Saha içinde pek bir sıkıntı yaşamayız zira şu kadro kullanılamamasına rağmen çok güçlü bir kadro isim olarak defans hattı tamamı milli takım oyuncularından orta saha ve forveti-l.pool-chelsea-valencia-juventus gibi takımlardan gelen oyunculardan kurulu. ancak aziz yıldırım kendisine verilen çok büyük desteği ben yaptım oldu tavırlarıyla ciddi bir şekilde kaybediyor taraftar sitelerine bakanlar bunu çok rahat görebilirler

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1103 Görüntülenme9 Takipçi4 Yanıt