Bilmek istediğin her şeye ulaş

Algoritmalar ve Programlama ders içeriği olan Java'ya nasıl çalışılmalıdır? Nasıl bir çalışma yöntemi uygulanmalıdır ki başarılı olunmalı?

Programlama program yazarak öğreniliyor. Bilgisayara eclipse veya IntelliJ kurun ve kod yazmaya başlayın.

Karmaşık algoritmaların altından kalkmak için projecteuler.net/ bu siteye kaydolun ve sırayla problemlerin altından kalkmaya çalışın. Sorular kolaydan zora doğru sıralıdır. 15 - 20 doğru yaptığınızda algoritmanız iyileşmiş olacaktır.

Programlama'nın diğer bir yönü kod tasarımı bunun için coherence ve dependency (coupling)'de deniyor kavramlarını anlamaya çalışın. Türkçeleri Kod bütünlüğü ve bağımlılığı. Basit bir oyun programlayarak bunları kullanın. Tetris olabilir. Bu iki kavramı iyi kullandığınızda örneğin tetrisi applikasyon olarak yazmışsanız hızla web programına çevirebilmeniz gerekir. Bu yüzden tetris bittikten sonra bu türden bir değişiklikle aynı kodu çalıştırmayı deneyin.
  • Paylaş
Yazılımda öğrenilen bilgilerin kalıcı olması için onları uygulamaya dökmek gerekiyor. Dolayısıyla en basitinden programlar yazıp, ilerledikçe biraz daha karmaşık programlar yazarak öğrenme yolunu takip edebilirsiniz. Ortaya çalışan bir program, ürün çıkardığınız içinde ayrıca motive olacaksınız.
  • Paylaş
Javayı algoritmalar açısından yeni başlayan birisi için doğru dil olarak görmüyorum. C, C++ veya en olmadı Python daha mantıklı gözüküyor bana göre.

Bu arada algoritma öğrenmeniz için ide kullanmanız da şart değil. Açın vim'i veya sublime'yi oradan projecteuler veya hackerrank veya topcoderdaki soruları basitten zora doğru çözerek ilerleyin.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

318 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt