Bilmek istediğin her şeye ulaş

Aliexpress.com'dan bir ürün sipariş ettim, 1.5 ay oldu ancak hala elime ulaşmadı. Kargomun nerede olduğunu öğrenmem için ne yapmam gerekiyor?

Aliexpress üzerinden aldığınız ürünü şayet uluslararası (takipli) posta servisi gönderimi ile aldı iseniz. Ürün pakelendikten sonra oluşturulan bu takip numarası aliexpress üzerindeki ürün sayfanızdaki sipariş numarası linkindedir.

İnternetten Alışveriş

Sipariş numarasına tıklayarak kargo takip numarasını öğrenebilirsiniz.

İnternetten Alışveriş

Bu numarayı ptt.gov.tr adresinde bulunan Kargo Takibi başlığındaki Yurtdışı APG (yeni adı ile TURPEX) sayfasına girerek takibi yapabilirsiniz.

İnternetten Alışveriş

Şayet ürünü "takip numarasız gönderi" seçeneği ile aldı iseniz (ürün açıklamasında belirtilmiş olabilir bu durum) maalesef beklemekten başka çareniz yok. Genelde bu tarz gönderiler maksimum 2 ay sonunda elinize ulaşır. Yine de ulaşmaz ise satıcı ile bir temasa geçin derim.
  • Paylaş
Ürünün kargo süresi 45-60 gün olduğu için beklemeniz gerekmektedir.Ama kargonuzun nerde olduğunu öğrenmek isterseniz saticiyla görüşüp kargo takip numaranızı alip ya Çin postasindan ya da Ptt yurtdışı kargo sorgulama sisteminden online olarak sorgulayabilirsiniz.Eger ürünün parasını satıcıya aktarmadiysaniz ürün gelmediği takdirde geri bildirim bırakıp paranızı geri alabilirsiniz.
  • Paylaş
Size verilen kargo numarasini siparislerim bolumunden ogrenip pttnin yurtdışı kargo izleme sayfasindan nerede oldugunu görebilirsiniz. Tabi satici ürününüzu kargoya verdiyse. Eger vermemis gorunuyorsa siparisinizi zaman asimindan oturu iptal edebilirsiniz.
  • Paylaş
Ürün takip numarasından ürününüzün nerede olduğunu bulabilirsiniz yada müşteri hizmetleriyle bağlantıya geçin
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

349 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt