Bilmek istediğin her şeye ulaş

Alkolün bağımlılığa dönüştüğü nasıl anlaşılır?

Alkol bağımlılığa dönüştüğünde kişi kendini durduramayacak noktaya gelmiştir. İçmeye başladığında kendini durduramaz ve durduramadığının farkında değildir. Bağımlı diye tabir edilen kişiler sadece sürekli içen,sosyal çevresi olmayan kişiler değildir. Sosyal çevresi olan,alkole dayanıklı,devamlı içmeyen ama içtiğinde kendini durduramayan kişiler de bağımlıdır.
  • Paylaş
Sigaradaki paket alma eşiği gibi sanırım. Nasıl arkadaş ortamında sağda solda tek tük içildiği zaman bağımlı kabul edilmiyorsa burada da öye bir durum var. Kişi tek başına kaldığı zamanlarda da sigara içme ihtiyacı duyuyorsa ve paket taşımaya başlamışsa sigara bağımlısı diyebiliriz. Aynı durum alkolde de geçerli eğlence amaçlı bazı zamanlar dışında sürekli içki içme isteği, her sıkıntıyı alkolle çözülebileceği düşüncesi alkol bağımlılığı belirtileridir.
  • Paylaş

Halit Ergenç'in Misafir diye bir filmi vardı.O filmi izledim ve gördüklerim alkol bağımlılığı böyle bir şey herhalde dedirtti bana,su gibi bir ihtiyaçtı onunki,böle geceleri aniden uyanıp alkol isteğiyle kalkıyor,içip tekrar uyuyordu falan.Onun dışında safa yakın alkol alan %80 vs. insanlar oluyor,bir şekilde bir eksiklik hissine dönüşüyor ve insanın sosyal hayatında ciddi tahribatlar yaratıyor,evlilikler aileler çöküyor.Ama birde yaşayan birinin gözünden bakmanız için misafir filmini izleyebilirsiniz,genel olarak çok başarılı bulmasamda,alkol bağımlılığı konusunda başarılı.

  • Paylaş