Bilmek istediğin her şeye ulaş

Allah'ı inkar edenler, inanmak için nasıl bi ispat beklerler?

Estağfurullah ne rahatsızlığı ne zaman müsait olursan konuşalım ben sana her türlü yardımcı olurum bu konuda. bende zamanında çok araştırdım bu konuyu her türlü kaynağa baş vurdum. körü körüne inananlardan değilim araştırdım ve onayladım sanada yardımcı olmak isterim. senin şuanki durumundan bende geçtiğim için seni çok iyi anlayabiliyorum. ilgilendiğin için de teşekkür ederim.. 

kardeşim duyduğun şeyleri tekrar tekrar duymak istemyosun, başka kanıtlar arıyosun anladığım kadarıyla, böyle derin bi araştırma yapman çok güzel seni tüm samimiyetimle taktir ediyorum. bu isteğine karşı seni kimse yargılayamaz istediğin kadar araştırmakta, sormakta, fazlasını aramakta özgürsün​. zaten dinimizcede araştırın diyor ilim öğrenin ilim kendini bilmektir diyor. araştırıp inanan, körü körüne inanandan daha hayırlıdır buyrulmuştur.

msjında yazmışsınki "Allah gerçekten var olsaydı ​blent gibi bir yaratığı  göndermezdi dünyaya  eğer gönderdiysede kocaman bir hata yapmış hata yaptığına göre yüce yaratıcı olamaz"  öncelikle şunu demek isterimki ben senin durumundan geçtim kardeşim ozaman biri bana bir düşmez kalkmaz allah dediklerinde ben kalıplaşmış düşünceler körü körüne inanç diye düşünürdüm. ama araştırmış biri olaraktan sana Allah hata yapmayandır diyebiliyorum.

Allah hepimizi dünyaya gönderdiğinde hepimiz tertemiz bi bebektik değilmi, yani Allah hepimizi temiz kalpli bir insan olarak gönderdi dünyaya ve bir irade verdi düşünce gücü verdi biz kötü yada iyi olduk kendi isteğimizle öyle değilmi. blent te öyle, Allah onu dünyaya gönderdiğinde melek gibiydi tertemiz ve sonradan kendi düşünceleriyle bi kişilik sahibi oldu iyi ya da kötü. hepimiz öyle olmadıkmı.

eğer Allahü teala insanların iradesine müdahale etseydi hepimizbir robot gibi olurduk komutlar halinde yaşayan. irademize müdahale etmedi​ ve iyi yada kötü olduk.  insan çok hata yapar, eğer her hata yapanı her kötü olanı Allahü teala bu dünyadan alsaydı dünyada sayılacak derece az insan kalırdı. ve bu durumun bir iyi yanı varki bir kötüyü gördüğümüzde iyinin değerini anlarız. herşey böyledir. iyi olanın değerini anlamak için önce kötüsünü görmelisinki elindekinin değerini bilesin eğer elindekinin değerini bilmiyosan kaybettiğinde anlarsın.  

bana vaktini ayırdığın için Allah razı olsun senden. selametle kalasın

 • Paylaş
 Kimin neye inandığı kimseyi ırgalamaz!
 • Paylaş
onca adam öldüren biri allaha inanıyorum desin, yardımsever biride allaha inanmıyorum desin; bu konu tamamen felsefi bence. allah varsa da kulunun iyiliklerine, kötülüklerine bakar, yani kısacası akıl allahın insanlara verdiği bir yücelik, bi yerde allahta ateizmin doğacağını biliyordur. önemli olan ateizm fikrini iyi değerlendirmek... 
 • Paylaş

Matrix filminden bi anektod: 

Oracle Neo'ya "Vazo için endişelenme." dedikten sonra Neo yanıtlar: "Hangi vazo?", ve etrafına bakınırken kaza ile bir vazoyu devirip kırılmasına sebep olur. Oracle'a bunun olacağını nereden bildiğini sorunca Oracle yanıtlar; "Önemli olan soru, ben vazodan söz etmeseydim de o gene kırılacak mıydı?"

Konuya dönelim; EN'AM 25 inmemiş olsaydı, yada genel olarak Kuran'ı Kerim inmeseydi diyelim ona; şu an inanan insanlar kendilerine ispat bulamayacak mıydı? Yoksa ispat olduğunu düşündükleri pek çok olay zaten gerçekleşecekti de bunlara anlam mı yüklemeyeceklerdi? Eğer çocukluktan beri beyni yıkanmasaydı insanların, dine bu kadar bağlılık olacak mıydı gene de? 

Temiz bir kafayla bakın etrafınıza, aslında herşeyin mantık çerçevesinde yürüdüğünü göreceksiniz. Bugün anlamadıklarınızı ise yarın çocuklarınız anlayacaklar, merak etmeyin. Tarih bilimi bunun en büyük ispatıdır.

Blent Bey, lütfen sağdan soldan masal kitapları okuyup kalın harflerle buraya yazmayı bırakın da sadece bir sefer için kendi aklınızı kullanarak birşey söyleyin. Yıkanan değil, düşünen beyninizi konuşturun.

 • Paylaş
Bir de özür dilerim, asıl soruya cevap yazmayı unutmuşum. Sayın Sizce, bizlere nasıl bir ispat sunulduğunu sorabilir miyim? Ve lütfen evrenin sonsuzluğundan, bizlerin nasıl oluştuğundan, dünyanın 10 metre sağa sola kaymasının yaratacağı facialardan söz etmeyin; zira hepsine defalarca cevap verildi ama bazı inananlar inançlarının sarsılmasından korktukları için bu cevapları daima görmezden geldi. Hakiki bir ispat varsa sizin bilip bizim fark etmediğimiz, lütfen onları sunun.
 • Paylaş
Blent Bey, söz ettiğiniz "mucize" talebi nereden çıktı? Kim sizden mucize talep etti de böyle konuşmayı uygun gördünüz? Ve neden sizden tek ricam "sağlıklı kafayla düşünerek bana bir ispat gösterin" olduğu halde, beni küfretmekle suçladınız? Bu ilk kez yaşadığım bir olay değil, neden konuştuğum ve bilgi sahibi olduğunu düşündüğüm inananlar, hakiki kanıtlar gösterilmesini isteyince çirkefleşmeye, laf cambazlığı yapmaya başlıyorlar?

Beyin yıkama iddiamdan vazgeçmeyeceğim, zira nasıl islam ülkelerinde islam din​i daha okul çağlarında minicik beyinlere nakledilmeye başlanıyor ise, diğer dinler için de aynı sistem geçerliliğini korumaktadır. İnsanlara daha alfabeyi öğretirken bile din dersi ve ahlak bilgisi eğitimi uygulanması başka hangi isimle açıklanabilir?

Sayın sizce, ben sizden ricamı da yenilemek istiyorum. Bizlere nasıl bir ispat sunacaksınız; elbette " ​
 • Paylaş
Siz bu kadar gönülsüz örnekler verdikten sonra ben ne desem boş. "gerçi inanmazsın ama" ifadesi ile zaten beni kendinizden caydırdığınızı fark etmiyor musunuz? Hakikaten yardımcı olmak, inandırmak için birşeyler paylaşıyor olsaydınız bu tarz rencide etmeye yönelik sözler kullanmazdınız.

1999; bunun bir uyarı yada Allah'ın önceden bildiği birşey olduğu konusunda birşey diyemem. Ama neden o deprem müslümanları vurdu, o kadar canlar aldı? Neden gavurları vurmadı? Neden o deprem, sanki "Ben sizi uyardım ama siz dinlemediniz" gibi bir mesaj vermedi inanmayanlara? Neden inanan kesim bunu bildiği halde önlem almadı? Yoksa sadece 1-2 düzenbaz, sayıları kullanarak birilerini kandırmaya mı çalışıyor? Bu da olamaz mı?

Çarpıcı 1969 yılı için aynı mantık. Neden aya ayak basan ilk insan bir hıristiyan? Müslümanların nesi eksik te bu şerefe nail olamadılar? Hıristiyanların nesi fazla ki böyle kutsal bir zamanda bunu başarabildiler?

Siz, bu hayretle tanıklık ettiğniz şeylere bir kez de düşünerek baktınız mı hiç? Bu arada, 19. isim Allah'ın en güzel ismi ise, bu demek ki Allah'ın diğer isimleri o kadar da güzel değil. Yani yüce yaradan kendisine 1-2 tane güzel isim bulmuş da diğerlerini bir yerinden mi sallamış? Bir de sSon paragrafı tam anlamadım. Allah'ın 19. ismi 99. sırada gibi saçma birşey söylemişsin. Yanlış anladıysam lütfen düzeltin.
 • Paylaş
-
 • Paylaş
Blent Bey anlaşıldı, ben sizinle tartışamayacağım. Sevdiğim bir söz vardır, duruma uygun; "Aptallarla tartışma, önce seni kendi seviyelerine çekerler sonrada tecrübeleriyle yenerler." diye. Sizinle tartışırsam kaybedeceğim belli. Size ottan bottan örnek vermeyin dememe rağmen halen aynı safsatalarla kafa doldurmaktan, ve karşınızdaki bireyi "varolanı görememek" ile suçlamaktan başka paylaşabileceğiniz birşey olmadığını görerek sizden elde etmeyi umut ettiğim bilgiden vazgeçmek zorunda kalıyorum. Gene de teşekkür ederim, en azından ilgi gösterir gibi yaptınız. 

Aslında yukarıdaki paragrafı yazıp bırakacaktım ama, size bir araştırma ödevi bırakmak istedim. Sizin o taptığınız yüce yaratıcı; o kadar "yüce" olduğu halde, en ahmak kuluna dahi, kendi varlığını ispat edemiyor ise, hakikaten o kadar "yüce" olabilir mi? Bunu bir araştırın, sorgulayın; bakalım sizi nerelere götürecek.
 • Paylaş
"Allah akıl vermis" derler ya bosa demezler herhalde, allah'ın verdigi akılla, yürekle yola çıkarsak ve "allah yoktur" deyip araştırmalar yaparsak çok mu ayıp ederiz. Öldüğümüz yerde zaten allah varsa bişeylerle karşılaşacaz, "Allah varsa da yüreği bizden daha geniştir ve onu zamanında inkar edenleri bağışlamasını bilir, gerçekten buna değen biriyse" diye düşünemez mi. Allah'ı öcü yapmanın pek bi alemi yok. En büyük affeden oysa, "ben bu dünyada aklımı kullanmak istiyorum" diyenlere saldırmanın anlamı yok Blent. Bilmem anlatabildim mi. 
 • Paylaş
öncelikle özür dilerim takip edemedim uzun süredir... arkadaşlar sizce bu kainat bu ince düzen herşey kendiliğinden oluştu yani, en basit bir masanın dahi ustası varken bu kainatın bu düzenin bi ustası yokmu demek istiyosunuz. size bişey söyleyeyim NEDENLER NİÇİNLER NEDENDİR BİTMEZ, BİR ŞEYİ İNKAR İÇİN YOK DİYEBİLMEK YETMEZ... her inancı araştırın tabiki bende araştırdım zamanında en mantıklısı islamdır. eğer kitap okumayı seversen sana halit ertuğrulun düzceli mehmet isimli kitabını okumanı tavsiye ederim gerçek bi hikayedir. ateist bir gencin hikayesi.. yada emine şenlik oğlundan gençliğin imanını sorularla çaldılar okursan sevinirim..
 • Paylaş

önceden allaha inanan gençleri gerici olarak algılıyordı hele bir dönem allahı inkar modaydı.. islam düşmanlarının amacı islamı kurutmak, bunun için islama inanaları öldürüyorlardı çok eski bi zamanda bahsediyorum daha sonra yeni bi taktik geliştirdiler, soru sorcaklardı ve yanıtlayamayan gençler özlerinden ayrılcaktı dolayısıyla onlar bir insan kazancaktı bizde bir insan kaybetcektik
                    islamı t​am bilmeyen gençlere islamla ilgili soru soruyorlardı ve genç cvp veremeyince büyük bir isyanla BEN ARTIK İNANMIYORUM. sen zaten inanmıyordunki inandığını sanıyordun. yakışıklı güzel sanatcılar, rezalet filmler, futbol maçları, disko bar  derken inanman gerekene inanamadın leydi diananın giydiği iç çamaşırından haberin olduda yumurtanın içnden çıkan cevherden haberin olmadı.
                    bir video izledim inancı olmayan bi gencin hikayesi netten bulablrsem linkini atarım çok etkileyici tavsiye derim selametle...

 • Paylaş
bosch wear islamiyet hakkında bilgilisin biraz, araştırmışşın bu çok güzel inanmak isteyen birisin sanırım eğer sende istersen bu konuda detaylı olarak konuşabiliriz seninle.. ilgin için tşekkür ederm..
 • Paylaş
Kardeşim sağolasın; evvellden konuşmak, tartışmak, hatta ikna olur isem inanmak gibi isteklerim vardı ama yukarıdaki muhabbetten sonra hepsi kayboldu. Kainatı yada düzeni boşver, eğer Allah gerçekten var olsaydı Blent gibi bir yaratığı göndermezdi dünyaya. Eğer göndermiş ise kocaman bir hata yapmış, ve hata yaptığına göre o sözü edilen yüce yaratıcı olamaz. 19 + 99 = Şirine ise Allah vardır diye ispat sunan birisinin bu dünyada ............. 

Kardeşim bana bi iki hafta müsaade et, kafamı bir boşaltayım; sonra konuşalım sana da uyarsa. Verdiğim rahatsızlık için de özür dilerim. ​
 • Paylaş

blent bey iman etmekle bu söylediğin durum çok farklı. ben taraf tutmuyorum yazışmalarınızın hepsini okudum ve iki tarafında hataları var şunuda söylemek isterim ben ikinizide tanımıyorum dolayısıyla benim yazdıklarım sizin msjlarınıza karşılık olaraktır herhangi bir ayrıcalığım yok bu durumda.

kafir kelimesi ağır bi kelimedir ve sen bunu o arkadaşa devamlı olarak kullanıyosun. kafir diye adlandırdığın kişi gerçek anlamıyla araştırıp onaylayabilirse iman etme çabasında olan bir kişidir ve bunda yadırgancak bir durum yoktur. dinimizcede araştırın demiyormu? ​

saolasın sende ispat gösterdin ama, madem istiyon hadi ispat ediyim gönlün olsun yada zaten inanmıycan ama genede söyleyim gibi kelimeler ederek, kaleye almaz umursamaz bir tavır içerisinde olduğunu göstermişin, bu durumda karşındakindende ciddi bi cvp bekleyemessnki. bu son yazdığında banada kafir demişsin ben bunu hakedicek bişey yaptığımı düşünmüyorum.  benim imanımı rabbim bilir keşke sende direk yargılamasaydın.

 • Paylaş
Kardeş parmaklarına sağlık, güzel özetlemişsin durumu.
Daha fazla uzatmadan, nasıl ve ne şekilde konuşabileceğiz?
 • Paylaş
Eline bir tas al ve kafana vur acıdı mı? Acıyı göster bana? İnanmak veya inanmamak sana kalmıştır cennet ve cehennem ikisinden birine gideceğiz veya arafa bunun takdir'i Allah'ın dır. Kurallar bellidir. Gökten inmiş bu ulu kitabı okuyup anlamak sana kalıyor.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1643 Görüntülenme9 Takipçi17 Yanıt

Konu Başlıkları