Bilmek istediğin her şeye ulaş

Alternatif kanser tedavileri nelerdir?

Bir kanser hastası olarak şunu söyleyebilirim, tıp ne diyorsa o dur. Ben tedavim devam ederken o kadar çok değişik tedavi yöntemleri ile karşılaştım ki tahmin bile edemezsiniz.

Kanser hastalığı her tür için kişiye özeldir ve her kanser hastası bilinç mekanizmasına göre hayata tutunur.. Sizi tedavi edecek tek olgu (doktorlar yapacak birşey yok dediği ana kadar) bilimdir o na güvenin alternatif tıp sizi sadece bir hayale sürkler belki tutar belki tutmaz. Ama bilimsel tedavi size o tedavinin başarı oranını söyler.

Asla bilimsel tedaviden vazgeçmeyin.

Eğer hastalığınızın çeşidi proteine duyarlı ise bunu doktorunuzdan öğrenin ve hayvansal gıdalardan uzak durun.

Kanser hastalıkları o kadar çeşitli ve farklıdırki inanamazsınız bu sebeple alternatif tıpta bir kişiye iy geldiği düşünülen herhangi bir karışım aynı hastalık için bir başka kişiye iyi gelmeyebilir.


Özellikle ülkemizde ısırgan tahomu/otu çok kullanılmaktadır alternatif tedavi olarak halbuki bazı kanser hastalıklarında ısırgan hastalığı ilerletici etkiye sahiptir doktorunuzla konuşmadan asla alternatif tıptan medet ummayın.


7/24 kanser hastaları için durumlarına özel kouşmak ve hayata nasıl tutunacakları ile ilgili olarak konuşmak için çekinmeden mesaj atabilirsiniz.

  • Paylaş
2

Bozkurt Yurdakul, Geçmiş olsun. Allah şifalar versin.

Hakan, teşekkürler gençken atlattık şükür . :)

Alternatif kanser tedavisi, kısaca klasik tıp tedavisi yöntemleri dışında kalan diğer tedavilere denir. Bende öncelikli olarak tıp tedavisinin yapılmasının önemli olduğunu düşünüyorum. Doktora danışılması durumunda da alternatif tedaviler uygulanabilir.

Bitkisel tedaviler: Doğada var olan bitkilerin çoğunluğu için yararlı bitkilerdir. Her birinden farklı alanlar ve farklı hastalıklarda yararlanmak mümkündür. Özelliği keşfedilmiş ve kanıtlanmış bitkilere şifalı bitkiler denir. ( ısırgan, ısırgan tohumu ve enginar)

Ozon terapi: Ozon tedavisi, kan dolaşımını artırma yeteneği, dolaşımla ilgili hastalıkların tedavisinde kullanılır. Metabolik fonksiyonların yeniden canlandırılmasında ozon oldukça iyi bit yöntemdir. Oksijeni az olan ortamda kanserli hücreler yayılır ve sağlıklı hücrelerin işlevi bozulur. Ozon tedavisi ile yüksek oksijenli ortama daha iyi ulaşılır.

Ağrı tedavisi: Kanser ağrısının hissedildiği bölgeyi kontrol eden merkezlerin radyofrekans yöntemi ile devreden çıkarılması, sinir öldürücü alkol ve fenol uygulamaları gibi tüm seçenekleri hastanın ağrı derecesine göre önerip uygulamaktır.

  • Paylaş
Kanser tedavisinde öncelikle tıp ve bilim ama alternatif tıbbın yeride asla yadsınamaz. büyücü karışımları bir yana,saglıklı dogal gıdalar gerçek bal ,pekmez. zeytinyağı, greyfurt,kayısı ve buğday filizi , soya filizi son derece önemlidir. moral en üst değerde kalmak zorunda. bende bir kanser hastası olarak bunları yaşayarak tedavi oldum 6 kür kemoterapi aldım. her şey beyinde başlar ve biter., gıda çok önemli sadece sağlıklı beslenilmeli. vucudun kabul ve red ettiği gıdalar önemlidir. et ve et ürünleride çok önemlidir protein degerleri yüksek olmalıdır. hücresel korunmak için şarttır.
  • Paylaş
2

Bozkurt Yurdakul, Size de çok geçmiş olsun. Allah şifalar versin.

Arda Güven, Çok teşekkür ederim lenfoma sıkıntılı ve zorluydu çok şükür bitti.
Allah herkese şifasını versin..

Alternatif kanser tedavileri nelerdir? Cümlesini tamamlayıcı kanser destek olarak düşünürsek doğruyu bulmamız kolaylaşır. Bitkisel dendiğinde bazı kişiler farklı algılıyorlar, kırmızı soğan, marul, brokoli, akdiken, mercanköşk, hatta zeytinyağı etkili bitkisel bir olgudur. Buradaki en büyük sıkıntı bitki kimyasının tam bilinmemesi, tıbbın eğitiminde etken tek madde kimyasının verilmesi, bitki kimyasının yok sayılmasıdır. Kaldı ki Avrupa'da bitki kökenli preparatlar hızla artmaktadır. Hipotrat'ın yemini kadar ünlü bir sözü var "Yedikleriniz ilacınız, ilacınız yedikleriniz olsun" der. Sağlıkta kalın .

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

781 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt