Bilmek istediğin her şeye ulaş

Altın fiyatları gün gün artıyor, insanların bu zamanda paralarını altına çevirmeleri ne kadar mantıklıdır?

Altın son süreçte sürekli olarak değerlenen bir yatırım aracı olduğu için zaman içerisinde sürekli olarak yatırım hacmini arttırdı. Türkiye'de insanlar varlıklarını genellikle en sağlam duran araçlara yatırıyorlar veya hatta yastık altında tutmayı tercih ediyorlar. Ne bileyim, yeni ve inovatif bir iş kurayım, yada kurulmakta olan bir işe ortak olayım demiyorlar. Bunu mikro ölçekte de yapabilirler, büyük yatırımlardan bahsetmiyorum. Düşünsenize elinizde bir miktar para var ve bu paranın bir kısmı ile iş kurabileceğiniz bir diğer kişiye yatırım yapıp ortak oluyorsunuz. Kazanırsanız karınız ne altın ne de bankaların sağlayamayacağı karlılıkta olur. Kaybederseniz yatırımınız size tecrübe olarak geri dönecektir. Türkiye'de insanlar risk almadıkları sürece tüm mevduatlarımız birilerinin elinde oynayan dolar, euro, altın, borsa ..vb yerlerde öylece kalacaktır bence.
 • Paylaş
2

Redeye, Bu dediklerin iyi güzel de biraz insanlara yol da göstermek gerek nasıl yeni kurulmakta olan bir şirkete yatırım yapılır? Geçtim güven problemlerini kuyumcudan altın almaya benzemiyor ki alım-satımın yapıldığı adres neresi?

Bu işin 'altın'dan bişeyler çıkmaz umarım :) Altının değerlenmesinin bir başka boyutu da convertbl olan paraların ülkelerinde yaşanabilecek yüksek enflasyondur. Fiyatları tetikleyende bu enflasyon oranlarının sürdürülebilir veya tahammül edilebilir oranların üzerine çıkmasıdır.

Bir hikaye vardır; Dünya Savaşı yıllarında Almanya'da %2000'leri geçen enflasyon yaşanmıştır. Bu dönemde bir günlük kazancı ile iki kardeşten biri bira almış içmiş, diğeri de parasını harcamamış. Ertesi gün bira içen kardeş boş şişeleri sattığında diğer kardeşin parasından daha fazla para almıştır. Bu hikaye birayı teşvik için değil kağıt paranın değer kaybı için anlatılmıştı. :)

 • Paylaş
Başka bir soruya da yazdım buraya da yazayım. kim nereyi okursa artık. nato yada ab suriyeyi vurma kararı alırsa has altının gramı 100 tl ye gider demedi demeyin.
 • Paylaş

Altın, Dolar ve Euro'ya göre de değişir. Onları da takip etmek lazım. Euro Yunanistan'dan dolayı tehlikeli.

Suriye'yi kimin vuracağı da belli değil :/

 • Paylaş

bugün alacağınız bir gram altının yükseleceği umuduyla alınması sizin  emtia üzerinde yeni bir fiyatlama yapmanız demektir. ancak altının düşeceği umuduyla yapılacak fiyatlamaların karşısında durmak oldukça güçtür. özetle altın kısa vade de küçük yatırımcı için kar unsuru değildir artık. çünkü; yükseliş trendi 2000 dolar civarında olsa bile alış ve satış arasındaki fark size gerçek kar sağlamayacaktır. çünkünün de çünküsü, değerlenen veya değerleneceği umulan yatırım araçlarında ( spot piyasa kurallarında) alış / satış arasındaki makas emita değerlendikçe yüksek olur.

ki, bunu piyasa farkında olmadan hızlı kar gerçekleşmesi gelmesin diye yapar.

makasta kalmayın, altından küçük yatırmcı iseniz uzak durun, 3-6 aylık kısa vadeli borsa yatırımlarının risk düzeyleri inanın altından düşük olacaktır.

 • Paylaş
Altın eskiden devlet hazinelerinde basılan paraların karşılığını oluştururmuş. Bu sonradan yerini dolara bırakmış. Yanlış bir değerlendirme olabilir çok emin değilim ama sanırım dolara olan güvensizlik artıyor ve biraz da bu sebeple altın değerlenmeye devam ediyor. Yatırım yapmak açısından altın da değerli ama bilgisayar devreleri vb. alanlarda kullanımı olan gümüş daha çok kazanç sağlıyor gibi görünüyor. Bununla birlikte bireysel yatırımcılar açısından bildiğim kadarı ile gümüş zor bir tercih...
 • Paylaş
Ekonomilerin ayarı bozuldu maalesef,o nedenle insanlar ve devletler 'yüksek ayar' peşindeler. :) Hatırladığım kadarı ile en son 1974 yılında Amerika 'altın-para' sisteminden vazgeçmişti. Şimdi ise altın karşılığı para gündemde, fiyatların artması da ülkelerin portföylerinde ağırlıklarını arttırmasının da etkisi var. 
 • Paylaş
Altın her zaman değerlidir .
 • Paylaş
Dedikodusu bile yetti altın 100 tl/gr gördü bugün
 • Paylaş
Altını dünyanın her yerinde değerlidir. Dolar Euro her yerde geçmeyebilir ama altın dünyanın her yerinde geçerlidir. Bu yüzden bana göre altın her zaman daha iyidir.
 • Paylaş
Çok mantıklı 
 • Paylaş
Altın fiyatları çok yükseldi fakat yıl sonuna kdar onsu 2000 dolar olacak gözüyle bakılıyor. yani beklentiler o yönde. şuan 1792 dolar seviyesinde. tabi tam olarak bilemiyoruz ne olur. ama kimse altınını satmak istemiyor. hayırlısı ...
 • Paylaş
Küçük bir not daha altınla manavdan alacağınız armut arasında ticari hayatta hiç bir fark yoktur aslında, altın maliyetlerini bir araştırın. altın imal edenlerin %99 oranında altın külçe yi rafine ettikten ve %99.9 has altına çevirdikten sonra neredeyse piyasaya %70 e varan kar oranlarıyla sattıklarını unutmayın.
 • Paylaş
Altına yatırım yapanların bilmesi gereken temel konular vardır. Özellik altın neden düşer, nasıl yükselir gibi soruların cevaplarını bilerek yapılan yatırımlar daha kazançlı olmuştur.
Altın fiyatları nelerden etkilenir, ne olursa düşer, ne zaman almak gerekir gibi soruların cevaplarını detaylı olarak burada bulabilirsiniz.forexaltinpiyasasi.com/altin-fiyatlari-...
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1336 Görüntülenme13 Takipçi14 Yanıt

Konu Başlıkları