Bilmek istediğin her şeye ulaş

Altın iğne yöntemi nedir?

Hassas iğneler kullanılarak vücudun çeşitli bölgelerinde uygulanılan bir yöntemdir. Bu yöntemle cilt altında, kollajenin üretildiği bölgede ciddi bir şekilde hasar oluşturuluyor. Kırışıklıklar, çatlaklar ve lekeleri yok etmek için kullanılabiliyor. Hassas iğnelerle cilt altına radyo frekans enerjisi verilerek yapılan bu yöntem cildin epidermis tabakasına yani en dış tabakasına hafif bir kızarma dışında bir etki yapmıyor. Çünkü bu altın iğneler mikro boyutlardadır ve cilde hasar verme riski de azdır. Bu yöntem ısı ve mikro travmanın kullanılarak, cildin sıkılaştırılmasını, gözeneklerin küçülmesini, oluşmuş yara izi deliklerinin yok edilmesini sağlar.

Altın iğneyi yapmadan önce cilde yarım saat kadar anestezik bir krem sürülür. Yarım saat bekledikten sonra anestezik krem silinir ve cilt dezenfektan bir maddeyle silinir. 49 tane mikro altın iğne içeren başlıkla cildin tabakaları tomografi gibi kat kat taranır ve ciltte tamir edilebilir bir hasar oluşturulur. Bu sayede cildin kendini yenilemesi sağlanmış olur. İşlem sonucunda yoğun kızarıklık meydana gelmekte, hafif bir ödem oluşmaktadır. Ancak 6 saat sonunda kızarıklıklar geçmektedir. İşlem sırasında herhangi bir damara rastlanıp morluklar meydana gelebilir. Bu işlemin etkisi, 1-1,5 ay sonra başlamaktadır. İşlemin hangi sıklıkta yapılacağı, yöntemin neyi tedavi edeceğine bağlı olarak değişmektedir.

Epilepsi hastaları, kalp pili olanlar, kanının pıhtılaşma ile ilgili problemi olan kişiler ve hamilelerde altın iğne yöntemi uygulanmamaktadır.

Estetik
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

419 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt