Bilmek istediğin her şeye ulaş

Amatör olarak animasyon filmi, kısa film, drama film senaryoları yazmaktayım. Yazdıklarıma çok güveniyorum. Bu alanda ise hiç çevrem yok. Yazdıklarımı nasıl değerlendirebilirim?

Yazmayi cok seviyorum. Benim de bir eserim yayinlansin dilegindeyim. Eger ki yayinlanacak olursa bu beni daha da hirslandiracaktir. Ustalarimdan yardim bekliyorum.Düzenle
Senaryolarını değerlendirmekten kastınız, sadece onların herhangi bir mecrada kullanılması mıdır? Yoksa, ticari bir kazanç elde etmek midir?

Türkiye'nin mevcut ekonomik koşullarında, ne kadar iyi bir senarist olma potansiyeline sahip olursanız olun, neredeyse hiçbir kişi veya kurum şu dönemde parlak bir mesleki geçmişe sahip olmayan bir senarist adayına ödeme yapmak istemeyecektir diye düşünmekteyim.

Buna karşın, ilk başta emeğinizin sömürülmesini göze alabiliyorsanız kapı kapı dolaşarak çeşitli yapım şirketleri ve ajanslarla görüşerek senaryonuzu bedelsiz olarak kullanmaları konusunda onlara sunabilirsiniz. Belki, yeteneğinizi ve kapasitenizi keşfeden "iyi niyetli" birileri çıkar ve böylece mesleki olarak önünüz açılmış olur.

Animasyon sektöründe 1.5 yıldır hizmet veren bir olarak şunu söylemeliyim ki bu sektör, çok fazla emek isteyen, çok meşakatli bir doğaya sahipolup , inanılmaz bir sabır ve sebat gerektiriyor. Şuna emin olabilirsiniz ki bu mesleği icra etmek konusundaki kararlılığınız, her adımınızda mutlaka sınanacaktır.

Size başarılar ve sabırlar dilerim.
  • Paylaş