Bilmek istediğin her şeye ulaş

Katılım bankaları (kar-zarar ortaklığı) ile diğer bankalar arasında müşteriye dönüş açısından bir fark görüyor musunuz? Katılım bankaları "biz bu paraları işlettik, bu da sizin payınız" diyor, diğer bankalar da bunu baştan vaat ediyor. Katılım bankalarına para yatırıp da parası eksilen oldu mu?

katılım bankaları ne yapıyorki un alıp ekmek olarak satıyorlarda ordanmı kar elde ediyorlar tamamen din  ve  faiz sömürüsü saf gibi gözüken aklıllı halkımızda e oleymiş diyerek çevresindeki insanları kandırıyorlar (kendilerini yazmadım dikkat ederseniz)
  • Paylaş
1

İsmail Güneş, Katılım bankaları sadece ve sadece fatura karşılığında kredi veriyor yani gerçek anlamda alım-satıma konu olan şeylere finans sağlanamaktadır. En basitinden bir örnekle açıklayalım.
Bir oto galeriden araba almak istediğinde galeri 20000 tl ye aldığı arabayı sana 22000 tl ye satmaktadır. Aradaki 2000 tl kardır. Katılım bankalarıda araba almak için kredi çeken müşterinin ödemesini galeriye peşin olarak ödemekte müşteriden bu parayı vade farkı ve karını ekleyerek belirli bir karla satmaktadır.