Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kapı, anahtarsız nasıl açılır?

Kredi kartı olur, pet şişe olur, alternatif malzemeler de olur. Yedek anahtarı akıl etmiş ama üzerinde unutmamayı akıl edememiş olduğumdan çilingirciye direnmek istiyorum. Hadi becerikli elleri görelim.Düzenle
Efendim, bendeniz bu sorunun sahibiyim. Bu sabah bu başlığı açtım, sevgili Şaman (@chamacon) la biraz fikir alışverişi yaptım, Uzmantv'den ortalama 1 dakika uzunluktaki iki videoyu izledim ve az önce gelip evimin çelik kapısını kullanmadığım bir banka kartı yardımıyla azıcık zorlanarak da olsa açtım. Bu olaydan çıkartmamız gereken sonuç şudur ki: eğer kapınızı kilitlemeden evden ayrılırsanız kapıyı kapatmış olmanızın pek bir önemi kalmıyor. Üzülmemek için kapınızı kilitlemeyi unutmayın. Hırsızı durduramasanız bile en azından biraz uğraştırırsınız.
  • Paylaş
Üzerinde anahtar unutulmuş kapı sadece kredi kartı, pet şişe gibi esnek yassı malzemelerle açılabilir, o da kilitlenmemişse. Bir de çilingirci bakkalcı gibi olmuş. Doğrusu çilingir.
  • Paylaş
11

Bazarov, Sen denedin mi?

Şaman, İki kez kartla açmışlığım var. Kilit bilyeliyse zaten uzman olmayanın açabilmesi mümkün değil. Eski tip kilitler için açma kılavuzları ayrıca youtube'da var.

Bazarov, Açıkçası ben direkt çilingir çağıracaktım da bir arkadaşın gazıyla internettte az araştırma yaptım. Uzmantv'de bir adam kolayca açıyor her iki yöntemle de. Ben neden yapamıyım diye düşündüm :) Sen de kolayca yapabildin mi?

Şaman, Kartla uğraşıyorsan kilidin dilinin nerede olduğunu iyi tahmin etmelisin. Ben kolayca açtım ama önce dili nerede diye bakmıştım yani anahtarı unuttuğumdan değil alıştırma olsun diye. Aynı kapıya sahip komşun varsa onunkine bakarsan daha kolay dilin yerini bulursun. Kartın takıldığı her yer dilin olduğu yer olmak zorunda değil. Benim kapımda mesela dil kilit merkezinden 12-15 cm yukarıda, muhtemelen seninki de oralardadır. Yeri doğru bulursan kolayca açılıyor.

Bazarov, uzmantv göbekten 4 parmak yukarıda diyordu. neyse bir deneriz bakalım olursa olur olmadı can sağlığı..

Şaman, Ben de onu diyorum, onda göbekten 4 parmak yüksekte, bende 12-15cm yüksekte, o nedenle aynı kapıdan varsa komşuya bak dedim.

Şaman, Dilin yerini doğru bulursan %100 oluyor ☺

Bazarov, anladım. teşekkür ederim yardım için. haberdar ederim :)

Şaman, Çok incesin, evet hikayenin sonunu ben de merak ediyorum. ☺

Bazarov, Mission completed ;)