Bilmek istediğin her şeye ulaş

Anal seks zararlı mıdır?

Anal seks; penisin vajinaya değil makata sokulması, tümüyle ayrı iki floranın (penis ve kalınbağırsak) karşılaştığı bir ilişki şeklidir.

Anüs bölgesi (makat) çok hassas ve duyarlı bir organdır, bir çok sinir hücresi ve halkasal kaslardan oluşur. Halkasal kaslar normalde sıkıca büzülmüş durumda bulunur. ( 6-7 cm kadar genişleyebilir) Bu kadar hassas ve sinirlere sahip olmasından dolayı cinsellikte kullanılması ender görülen bir şey değildir.

Bu bölgedeki anatomik yapının çok narin olmasından dolayı sabırsızca veya hazırlık yapılmadan anal ilişki kurulması dahilinde bu bölgedeki dokularda kanamalar, yırtılmalar görülebilir. Bu tür hasarların sadece acı açısından değil diğer cinsel yolla bulaşan hastalıkların ve bu bölgedeki bakteriler tarafından oluşabilecek hastalıklar açısından değerlendirmek gerekir.

Anal sekste yapılan bir hatalı uygulamada da şudur, anal seks sonrası vajinal sekse devam edilmesi, bu durum kadınlarda ciddi enfeksiyonlara sebep olabilir. Erkeğin genital bölgesinin savunma sisteminin oldukça gelişmiş olması nedeniyle erkeklerde ender durumlarda enfeksiyon oluşabilir ama durum göz ardı edilmemelidir.

Anal seks ile AIDS ve diğer cinsel hastalıkların bulaşma riski iki kat artıyor.
Yapılması dahilinde mutlaka PREZERVATİF KULLANILMALI.

Anal seks;

Normal midir? Eğer iki tarafta bunu yapmak istiyorsa, ve bundan keyif alıyorsa bu onların bileceği bir şeydir ve garip veya anormal olarak değerlendirilemez.

Canınızı acıtır mı? Eğer acıtıyorsa yanlış şekilde ilişki kuruyorsunuz demektir. Yeterli miktarda yağlama yapıldığına dikkat edilmeli. Eğer partneriniz durumdan rahatsızsa duruma saygı göstermeli ve onu zorlamamalısınız.

Kadında dışkı tutamamaya neden olur mu? Bu bölgedeki kaslar dıştan içeriye doğru bir çalışma mekanizmasına sahiptir. Eğer devamlı dışarıdan içeriye giriş olursa buradaki kasların yapısını bozup dışkıyı tutmayı zorlaştırabilir. Bu da ilişkinin sayısı ve sıklığı ile ilgilidir.

Neye ihtiyacım var? yağlandırıcılar, prezervatif. Aldığınız yağlandırıcıların prezervatifle uyumuna bakınız. Vazelin gibi yağlandırıcılar prezervatifi devre dışı bırakabilir. Ayrıca makat bölgesinde de enfeksiyonlara sebep olabilir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

6332 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt