Bilmek istediğin her şeye ulaş

Anayasanın değişmesini istiyor musunuz?

T.C. Anayasası'nın değişmesi elzemdir. 1982 tarihinde yürürlüğe girmiş bu anayasa, bir darbe anayasasıdır. İnsan haklarına dayalı olmaktan uzak olduğu gibi kucaklayıcı bir anayasa da değildir. Ayrıca içerisinde barındırdığı sosyal haklara dair düzenlemeler kesinlikle yeterli değlildir. Katı anayasa olması da değişen dünya düzenine uygunluğu konusunda soru işaretleri yaratmaktadır. Bir darbe anayasası olması, Türkiye'nin uluslararası prestiji açısından da yerinde değildir. Bu sebeple kesinlikle değişmelidir ancak doğru eller ve doğru kararlar doğrultusunda.
  • Paylaş
1

Redeye, Doğru eller ve doğru kararlar eş zamanlı mı ortaya çıkmalıdır yoksa yanlış ellerin doğru kararlar verebildikleri de vaki midir? Hatta polemiğe devam edecek olursak doğru ellerin yanlış kararlar verebildiğine hiç mi tanık olunmaz?

Anayasa'da tek madde olsun istiyorum :

İnsan onuruna yaraşır bir hayat sürmek herkesin hakkıdır ve devlet bunu sağlamak , korumakla mükelleftir. Doğadaki tüm canlılara ve hatta eşyaya saygı , hukukun temel ve kadim kuralıdır. Esnetilemez , hiçbir zümre için iltimas uygulanamaz !

Bu kadar. .
  • Paylaş
9

Şaman, Yaraşmak ve onuru tanımlamak avukatların yaşam amacına dönüşür C:

Marty Mcfly, Aslında tüm canlılara ve eşyaya saygı ile o tanımı da veriyorum. Fakat haklısın , bu seferde saygı ölçüsünde bir curcunadır kopar :)

Marty Mcfly, MÖ 4000 den bugüne yazılan çizilen ne varsa , Server Tanilli , Orhan Hançerlioğlu'nun mürekkebi kağıda döktüğü ne varsa , filozofların , aydınların şairlerin fikiradamlarının emek verdiği ne varsa "sabah boğazını hönküre hönküre temizleyip sokağa tüküren adamı" görünce yıkılıyor içimde. MÖ 4000 , 2016 da burdan desek ; 6016 yıl.. ve değişmeyen bir uygarlık..

Marty Mcfly, Halbu ki sadece bir cümlenin peşinden gidebilse insan ; her şey düzelecek.. insan onuru ve tüm canlılara saygı.

Şaman, "Varlık ve yaşam hakkına saygı" dersek de varlığı tanımlamak gerekecek. Sanırım bunun sonu olmayacağı için çok madde var C:

Şaman, Varlık= yeme, içme, giyinme, barınma, eğitim, sosyalizasyon, eğlence, üreme, seçme...

Marty Mcfly, Hoooopppp geldik mi gene varlık yokluğa :) Yokluğun yokluğu varlık mıdır :) Ha ha haaaaa

Şaman, C: yokluk sıfırdır, kendisiyle istediğin kadar çarp sonuç sıfır olacaktır, hatta bırak çarpmayı istersen topla, çıkar ya da böl sonuç aynı "sıfır" yani yokluk.

Marty Mcfly, Sıfır doğal bir sayı değil mi ? Yokluğun doğal olamayacağını , tasarlanamayacağını zihinde tasavvur dahi edilemeyeceğini düşünüyorum. Yani 4-4=0 daki gibi bir durum benim için. 4 ün 4 den çıkışındaki bir yokluk tatmin etmiyor beni. 4 ün hiç olmadığı bir tezahür .. Sıfırın zihnimde daima bir karşılığı var ; benim aradığım kadim bir yokluk.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

222 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt