Bilmek istediğin her şeye ulaş

Android 4.1 jelly bean, anroid ice cream işletim sistemine göre nasıl? Güncelleme yaptınız mı? Jelly bean ile inploid içindeki videolar oynatılabilir mi?

Jelly bean ile gelen en büyük özellik google now. Türkiye'de çok kullanışlı bir özellik değil. Başka bir özellik ise project butter. Bu da android arayüzünün daha "smooth" olmasını amaçlıyor ve bu konuda başarılı olduklarını söyleyebilirim. Bu güncellemedeki önemli değişikliklerden biri de flash desteğinin kesilmesi. Flash apk'sını marketten indiremiyorsunuz fakat internetten bulup yüklendiğiinde çalışıyor. Ekstradan bir şey gerekmiyor. Bunun dışında android browser html 5 video'yu destekliyor.
  • Paylaş
16

Hakan, Kafam karıştı, jelly nin markette ki bir çok app yi çalıştırmadigini okudum forumlar da, bazıları ice cream e geri dönmüş, tavsiyeniz hangisi? Flash konusu hayal kırıklığı oldu ama apk nin varlığı iyi. Sanırım beceririm. Artık inploid videolarini site içinde izlemek istiyorum. Bu apk o işi görecek sanırım.

Vudu Cayld, SDK bakımından çok major bir değişim olmadı. Bu yüzden ICS'de çalışıp da JB'de çalışmayan uygulama teorik açıdan olmaz gibime geliyor. Bir süredir kullanıyorum ve böyle bir problem yaşamadım ama kullandığım uygulamalar genelde çok genel uygulamalar. Belki çok özel uygulamalarda böyle bir problem çıkabilir bilemiyorum. Bir de rootlanmamış ve stock android sürümü kullanıyorum. Custom romlarda problemler olabiliyor.

JB'ye geçmek için tek çekincem flash'dı. Bunu da çok kolay bir şekilde çözebileceğimi gördükten sonra geçtim. Animasonlarda çok belilrli bir düzelme var. Bu açıdan tavsiye ederim.

Hakan, O halde bende hiç dokunmayım, orjinal haliyle kalsın. Root işini anlamadım zaten :) denersem belliki makina elimde kalacak :) Sadece flash I çözeyim. Çok teşekkürler.

Serkan Köse, inploid içerisindeki videoların Android sürümü ile ilgili bir oynatamama durumu yok. Oynatması gerekir.?

Hakan, Gerekli apk yı yükleyip çözdüm üstad, sorun inploidten değil zaten, bizde sorun olmaz :) bu arada JB de html editor de çalışıyor, bu daha sevindirici oldu benim için. :) ama telefonum eski versiyon android 2.3.5 onun için flash bulamadım. Ama dert değil alıştım ben :)

Hakan, Bu arada çözümü @vudu önerdi :)

Serkan Köse, Süper :).. Sevindim...

Hakan, Jelly bean candir :)

Vudu Cayld, Androidin eski sürümleri için de flash var ama daha sıkıntılı kurmak. Root olmak gerekiyor muhtemelen

Hakan, Aynen öyle, senden tüyo yu alınca acaba buna da yaparmiyim diye denedim bir iki apk yukledim ama olmadı, root işi de benim istemediğim is , denemeye çekiniyorum doğrusu :) okudum bir kaç makale karışık geldi :)

Serkan Köse, Ben okudum ve denedim.. Telefon 2 gun gitti... ROM aramaktan imanım gevredi.. Android iyi hos ama bu ROM, Super User ve Root olayını pek tutmadım ben... :)

Vudu Cayld, Artık gerek kalmadı zaten. Önceden bluetooth file transfer wireless tether gibi özellikler için root gerekiyordu. Şimdi zaten yeni sürümlerde ihtiyaç duyulan özellikler var. Cihazlar güçlü ekstradan tweaklara filan gerek kalmıyor. Şuan root'a tek ihtiyaç duyduğum yer bazı sistem dosyalarına erişim. Buna da çoğunlukla başka çözümler buluyorum. Forumlarda soruyorlar "boot animationu nasıl değiştiririm" filan diye. Artık sadece boot animationu değiştirmek istiyorsan root'a ve telefonu patlatma riskine katlanmak gerekiyor. Başka bir şey için hiç gerek yok.

Serkan Köse, :) Ben patlattım işte... Tabii ne yaptıgımı tam olarak bilmiyordum ama baya birsey ogrendim.. Aslında bu işlemleri inploid'de ayrıntılı yazmayı düşünüyorum cunku en basindan adım adım yaılacak tüm işlemler hiçbir yerde toplu olarak yok. Forumdan foruma dallanmak gerekiyor. Burda bir yazı yazacağım ama başlangıç kısımlarında hala emin olamadıgım kısımlar var. Artık sizler düzeltirsiniz yanlısım olursa..

Hakan, Bir zamanlar mada üstü pc de ekran koruyucuya ELLEŞME yazmıştım o geldi aklıma :)

Serkan Köse, :):) Ben elleştim işte :)

Hakan, Bir haftadır bununla uğraşıyorum çok eğlenceli, düşün Ben bile bir iki küçük app yaptım. Linkten gmail hesabı ile online olucan sonra siteden pc Ye bir emulator indircen modülleri yan yana getirerek olustiracagin app yi test etcen hataları bildircek düzeltip telefonuna atican . Sen kesin bu siteyi biliyorsundur ama bilmeyenler varsa diye anlattım.

appinventor.mit.edu/

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

423 Görüntülenme5 Takipçi1 Yanıt