Bilmek istediğin her şeye ulaş

Android, Google ve açık kaynaklı kodu ile beraber geliştiricileri arkasına alarak birgün iOS'u geçer mi? Bugün akıllı telefon alsanız tercihiniz iOS mu Android mi olurdu?

Android uzun vadede iOS'u silecek. Öngörülen rakamlar iOS kullanıcılarının yakın gelecekte Mac kullanıcıları gibi azınlık kalacağını gösteriyor. Google'ın dünya pazarındaki yerini sağlamlaştırma çalışmaları bir çok yönden devam etmekte. Google kendi teknolojisini üretmekte birlikte, örneğin 2014'te çıkması öngörülen Google Glass'ın satış rekorları kırması bekleniyor. Bunun yanısıra bu ürünün entegre olacağı cihazın Google ürünü olması sizi şaşırtmasın, ios kullanıcısıysanız Google Glass nimetlerinden faydalanamayacaksınız demek oluyor ve buna benzer birbiriyle ilişkisi olan bir çok ürün mevcut. Google geliştirdiği ürünlerle Android'in yerini çok daha sağlamlaştıracak. Bu da kullanıcılara Android'i bir anlamda mecbur bıraktıracak.
  • Paylaş
Android kullanıcıları sayı olarak iOS kullanıcılarını geçmiş durumda 2-3 sene içinde ikiye de katlayabilir bene. Ama bu çok önemli değil iki plarformun hedef kitleleri ve pazarı birbirinden çok farklı. Bir tarafta daha fazla uygulamayı daha aktif kullanan ve daha çok para harcamaya gönüllü ve yeni servislere daha hızlı adapte olabilen kullanıcılar (iOS) diğer tarafta android kullanıcıları var. Geliştiriciler olarak uzun bir süre iki tarafta da olmak zorundasınız.

Ama son kullanıcı olarak kesinlikle uzun bir süre iPhone'u öneriyorum, nedeni de net olarak şu; ihtiyacım olan herşeye çok hızlı ve kafa yormadan ulaşabiliyorum beni yormuyor (çok basarlı bir kullanıcı deneyimi sunuyor).
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR