Bilmek istediğin her şeye ulaş

Android market ve apple store için uygulama üretmeye başlamak istiyorum. Nereden başlamalıyım? Neleri - kimleri takip edip hangi kitaplara ya da eğitim videolarına bakmalıyım?

Gerçekten bunu yapmak istiyorum ama sıfırım hiç bi bilgim yok ona göre yardımcı olursanız sevinirimDüzenle
Bizce en iyi öğrenme şekli gerçek bir hedef doğrultusunda faydalı bir ürün/servis çıkarmak. Tam olarak şunu öneriyoruz en fazla 1-1.5 ay sonra markete bir uygulama koymayı hedefleyin. Seçeceğiniz uygulama çok fonksiyonu olan karışık birşey olmamalı, yepyeni bir problemi çözen ya da daha önce yapılmamış birşey olmasına da gerek yok ama en azından bir ya da birkaç kişinin bu uygulamayı kullanacağından emin olun ki "senin yapacağın uygulamayı bekliyorum hala çıkmadı mı? " diye sizi sürekli motife edecek insanlar olsun.

Mesela tamamen annenize özel bir uygulama yapın içinde de en sık yaptığı işlemler olsun (aile fertlerini hızlıca arayabileceği kısa yollar, size "neredesin" diye mesaj atan bir tuş, günün yemek tarifi ya da burç yorumunu getirmesi vb.) Bir sürü örnek bulabilirsiniz.

Hangi kaynaklardan öğrendiğiniz ya da hangi platform'da yazdığınız neredeyse önemsiz. Android için de iOS için de inploid'de bir sürü soru ve cevap var.
  • Paylaş
Android programlamak için bir dil seçmeniz gerekiyor. C# mı yoksa Java mı? Ben ikisini de denedim. C# ile ilgili döküman bulmakta zorlandım zaten Java ile yıllardan beri android geliştiriliyor. Bu şartlar altında Java daha iyi bence.developer.android.com/reference/package... buraya Google ın kendi yazmış olduğu dökümanın linkini yazdım, öğrenme aşamasında çok fazla bir işinize yaramayabilir ama ileride çok işinize yarar. Temel bilgiyi edinmek için herhangi bir android kitabıyla başlayabilirsiniz. Ama her kitabın kalitesi farklı oluyor. Bir kitapta olan bilgi, diğer kitapta olmuyor olabilir ve ya bir kitapta anlatılan bir şey diğer kitapta daha iyi anlatılabiliyor.youtube.com/playlist? List=plyl6hrguwjks bu videolarda işinize yarayabilir.
  • Paylaş
1

Zeynep Akman, Çok teşekkür ederim:)

cizgi-tagem.org/? Course=android-applica... Çizgi Tagem'in sertifikalı ücretsiz eğitimi var. Sertifika almak için idealdir ama sıfırdan öğrenmek için ne kadar iyidir bilemem. Ama biraz araştırırsan birçok ücretsiz online eğitim bulursun. Hatta İngilizce'ne güveniyorsan bir de şuna bak derim:futurelearn.com/courses/begin-programmi... MOOC şeklinde yani online üniversite dersi gibi normalde hafat hafta takip edersin ama bu ders tamamlanmış olduğu için direk tüm haftaları arka arkaya takip edebilirsin.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR