Bilmek istediğin her şeye ulaş

Android programlama için hangi kitapları önerirsiniz?

Mümkün olduğunca eski tarihli olmayan çok iyi anlatılmış bir android kitabına ihtiyacım var önerebilecek arkadaş var mıDüzenle
Kitaptan ziyade eğitim videoları izlemek daha etkili olacaktır.... Youtube'da bulabilirsiniz. Ancak tabi tüm kodlamalar uygulaya uygulaya öğrenilir...
  • Paylaş
Bir keresinde bir konferansta "programlamaya nereden başlamalıyız?" diye bir soru sorulmuştu. Soruya verilen cevap ise "ingilizce'den" olmuştu. Aslında cevap oldukça manidar. Türkçe ya da diğer dillerdeki kaynaklar oldukça yavan ve ne yazık ki çoğu başarısız çevirilerden oluşuyor. Ülkemizde bir kaç yazar var ki her şey üzerine yazabiliyor. O yüzden öncelikle İngilizce'nizi geliştiriniz. daha sonra community, blog ve online course tarzında sayfaları takip etmeniz yararınıza olacaktır.
  • Paylaş
Eğer bu soru PHP, C#, Java gibi konularda olsaydı vereceğim cevaplar olabilirdi ancak Android ile ilgili Türkiye'de yazılmış ve okuyucu başlangıçtan ileri seviyeye taşıyacak kapsamda bir eser oluşturulmadı. Ortaya çıkan eserlere baktığınızda yazarın daha çok kişisel egosu ve Android denildiğinde belli bir kitlenin hafızasında isim olarak yer etmek amacıyla yazılmış kitaplar var. Bu yazarların adını veremem ama şundan eminim sadece üniversiteler "Hello Android" uygulaması yapıp dev bir projektör önünde plaket almak için etkinlik yapan insanlar var.

Biraz dert yandıktan sonra benim elimde "Reto MEIER"in "Profesyoneller için Android" kitabı var ancak çeviri bir kitap ve çevirisi çok kötü. İngilizceniz yeterli ise orjinalini temin edip çalışabilirsiniz. Dünyada da Android developerların en çok önerdiği kitap budur.

Android programlamaya geçmeden önce başlangıç düzeyinde Java Temel Programlama ve Java Nesne Yönelimli Programlama hakkında mutlaka bir çalışma yapmalısınız. Andorid programlama en çok Java ile ve Eclipse IDE'si üzerinden anlatılıyor. Bu konularda temel oluşturmadan Android programlamaya girmek başlangıçta sizi demoralize olmanıza sebep olabilir.

Başarılar
  • Paylaş
İnternet herşey için yeterli
  • Paylaş
İngilizce ve türkçe kaynağa buradan ulaşabilirsin...
websaati.com/index.php/arsivler/641
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1004 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt