Bilmek istediğin her şeye ulaş

Android telefonlara yüklenen uygulamaların çoğu neden telefonun hafızasında tutulur? Neden hafıza kartına alınamaz?

Telefonu root ederek istediğimiz uygulamayı hafıza kartına alabilir, alırken gelen uygulamaları kaldırabiliriz. Ancak bu da garanti dışı bırakır telefonu. Benim sorumdaki amaç neden bu uygulamaları yazan, yapan kişiler telefonda olmasını ister ? Neden hafıza kartına taşıyamayız ? Örneğin telefonumda el feneri uygulaması var ve bu telefon hafızasında bulunuyor. Bunu yazan yazılımcı neden hafıza kartına taşınmasına izin vermez amaç nedir? Şimdiden teşekkürler...Düzenle
Net olarak yanıtın ne olduğunu bilmiyorum ancak bir tahminde bulunabilirim.

Muhtemelen telefonun işletim sistemi ve geliştirme platformu dosya erişimleri için bir mekanizma getirmiştir ve her şey bu mekanizmanın üzerinde olduğundan "root folder" işletim sisteminin bulunduğu diskte bir bölümdür.

Bu da gayet mantıklı, çünkü işletim sistemi de telefonda hangi uygulamalar varsa bunların eriştikleri verileri kontrol ediyor ve benzeri biçimde uygulamalar da işletim sisteminin sunduğu bilgilerden faydalanarak fonksiyonunu yerine getiriyor. Bu iletişimin sağlıklı olabilmesi için böyle bir yapı bence çok mantıklı.

Teknik açıdan işin uzmanı arkadaşlar daha iyi yanıtlar vereceklerdir umarım.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

194 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt