Bilmek istediğin her şeye ulaş

Angel.co veya 500 startsup vb. sitelerde nasıl yatırımcı olabilirim. Sistemin nasıl işliyor ve hangi prodsedürlere uymam gerekiyor?

Angel List (angel.co) üzerinden profil oluşturma esnasında kendinizi "investor" olarak tanımlamanız gerekiyor. Bu tür üyelik sistemi ile ilgili size yöneltilen sorulara yanıt vererek üyelik işleminizi tamamlıyorsunuz. Girişimlerin demo deck, sunum, vs. erişiminiz üyelik onayınızdan sonra aktif hale gelecektir ancak yatırım yapmanız için şu anda ABD veya UK üzerinde bir banka hesabınız olması gerekiyor. Angel List, şu anda sadece ABD ve UK kanunlarına entegre olarak hizmet veriyor (bu ülkelerde yasal düzenlemeler online yatırım yapılmasına olanak veriyor).

500 Startups'a gelince. Şu anda sadece ABD'deki akredite melek yatırımcılar katılabiliyor bu gruba. Dolayısı ile önce Amerika'da akredite melek yatırımcı statüsü kazanmanız gerekiyor.

Bunların dışında girişimlere hisse beklentisi olmadan, küçük hediyeler karşılığında para aktarmak/hibe etmek isterseniz Angel list kurucularının Republic adındaki yeni oluşumları var onu da inceleyebilirsiniz: republic.co/
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

68 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt