Bilmek istediğin her şeye ulaş

AngelList ile Gust siteleri arasındaki farklar ve benzerlikler nelerdir?

Angel List şu anda melek yatırımcı ve girişimcilerin popüler sitelerinden birisi. Girişiminizi, aldığınız yatırımları, yapmak istediklerinizi, girişimin yaptığı işi buraya giriyorsunuz ve potansiyel yatırımcı ve diğer girişimciler ilgilerini çekerse sizi takip ediyor ve sizinle temasa geçiyor. Bazı Girişim İnkübatörleri buradaki takipçi sayınıza bile bakar oldu :).

Melek Yatırım

Gust ile girişiminizi daha profesyonel olarak yatırımcılara tanıtabilirsiniz. Rakamsal olarak girişiminizin bulunduğu maddi durum vb. konularla ilgili ayrıntılı rapor yaratabilir ve hatta sunumlarınızı ve video kayıtlarını upload ederek dünyanın herhangi bir yerindeki yatırımcıya ulaşabilirsiniz.

Melek Yatırım

Temelde hedefleri benzer olmakla birlikte, aralarındaki ana fark Gust'un daha profesyonel, Angel List'in ise daha sosyal olduğudur. Her ikisi de girişiminizin durumu ile ilgili bilgi vermeyi ve yatırımcı ile girişimciyi buluşturmayı hedeflemektedir. Gust'un yatırımcı portföyünde VC firmaları da mevcuttur ve Gust daha ağırlıklı olarak yatırım bulmaya yönelmiştir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

392 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt