Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ankara Barosu GELİNCİK PROJESİ adı altında çok önemli bir çalışma başlattı. Kadınlar; işkence, dayak, taciz, vb. maruz kalırlarsa, 7 gün 24 saat 444 43 06 (5 hat) numaraları aradıklarında polis eşliğinde avukat gelip kadını alıyor ve tamamen korumaya alınıyor.

Tamamen koruma biraz iddialı olmuş sanırım ama umarım uygulama başarılı sonuçlar doğurur.
  • Paylaş
Manalı bir proje,umarım uygulamaya dönüşmüştür,projenin daha kapsamlı bir tanıtımı yapılmalı.
  • Paylaş
Tamamen koruma altındayken bunlar nasıl öldürülüyor bak sen allahın işine
  • Paylaş

Süper... Umarım bir kaç gün sonra "Way sen misin beni mahalleye rezil eden? Ulan kapıya avukat polis getirdin" diyerek karılarını öldüren adam haberlerini okumaz ya da dinlemeyiz.

 

Şunu demek istiyorum ki bu uygulama aynı anda uygulama sahiplerine ciddi sorumluluklar getiriyor. Kadınların adliye kapılarında polis korumasında öldürüldüğü bir ülke burası. Olay sadece koruma olarak değil toplumsal bir dönüşüm olarak ele alınıp sözde olan erkek adam kadına el kaldırmaz lafının özde uygulanması lazım. Kadına ve çocuğa şiddetin cezaları çok ama çok ağır olmalı.

  • Paylaş
Aileler bu duruma nasıl geliyor.ya da ortak noktaları nelerdir , ekonomik sıkıntılar dışında başka hangi nedenler olabilir. Bu sorulara yanıt verilmekle başlanmalıydı bu işlere .
  • Paylaş
1

Nazende , Mutlaka bir sosyolojik bir çalışma yapılmalı. Sebepleri araştırılarak çözümler üretilmeli ama bu süreç öncesinde ve sırasında kadınların hayatları koruma altına alınmalıdır. Öncelik insan hayatıdır.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

521 Görüntülenme6 Takipçi5 Yanıt