Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ankara'da YDS ve TOEFL için kesinlikle öneririm diyebileceğiniz kurslar hangileridir?

En ünlüsü adı da YDS olan YDS yayınlarının kursudur herhalde. (bir zamanlar lise yabancı dil sınavının kısaltmasıydı artık değişti tabi).

Kendi çalıştığım kursu önerirdim ama ders veren hoca sınav üzerine taktik kitapları yazmış olmasına rağmen iki kelime İngilizce konuşurken şekilden şekle giriyor, beceremiyor. Ben lisede daha akıcı konuşuyordum o kadar diyeyim. Ayrıca taktik öğrenmeye karşıyım, kesinlikle saçma buluyorum. Zira o taktikler dilbilgisi ve imla kurallarına dayalıdır, ama ÖSYM ikisini de sallamayabiliyor. Taktik öğrenip okuduğunu anlamayanlar da sınavda patlıyor ve "O soru yanlış, bu soru yanlış. " diye itiraz ediyorlar. Bkz: Sonbahar sınavına girdim, hiç bir yanlış yoktu, meslektaşlarımla da çözdük hatta; buna rağmen benle hâlâ aşık atan var!

Velhasıl; hangi kursu seçerseniz seçin sadece taktik değil İngilizce de öğrenin. Sırf maaş zammı için ucuz numaralara kaçmayın, bu devirde artık sadece İngilizce yetmiyor bile.
  • Paylaş
3

Portakallı Ördek, Ay bu arada yazarken tam adı aklıma gelmedi; en ünlüsü YDS Academy. :D

Mithat Koç, :) teşekkür ederim yorumunuz için. Bende ingilizcemi geliştirebileceğim aynı zamanda da sınav için yararlı olucak bir yer düşünüyordum. Yazdıklarınızı dikkate alıcam tekrardan teşekkür ederim.

Portakallı Ördek, Eğitimleri nasıldır bilmiyorum onu söyleyeyim. Hani dile ne kadar ağırlık veriyorlar bilmiyorum. Ama üniversite sınavlarında da diğer sınavlarda da başarılı öğrencileri çok.:)

British Side Dil Okulu'nu kesinlikle öneririm. Cambridge Üniversite sınavlarının Türkiye'deki yetkili uygulayıcısıdırlar. Yabancı eğitmenler çalışmakta ve bu eğitmenler üniversitelerde derslere girmektedir.
  • Paylaş
Özür dilerim. Hiç bir fikrim yok.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

166 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt