Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ankara'ya davet ettiğiniz bir arkadaşınıza güzel bir gün geçirtmek için nerelere gidilip nerede yemek yenilebilir ve son olarak da nerelerde eğlenilebilir?

Misafirin yaşam ve eğlence kültürüne göre ankarada herşeyi bulabilirsiniz.

Misafirinizi dolce vita ortamlarda ağırlamak Ankarada olabilecek en kolay şey. Sabah Erkenden kısa bir Anıtkabir ziyareti yapılabilir saat 11 e kadar oldukça sakindir. Daha sonra öğle yemeği için hilton , conrad yada crown otele Ankara kalesinden otantik odun ateşinde döner sipariş edersiniz , akşam ise Sheraton otelinin roofunda Ankara rüzgarı ile hafif birşeyler atıştırıp içebilirsiniz. Gece ise sevdiğiniz müzik türüne göre tunalı, bestekar , büklüm sokak, gop ve çukurambardaki mekanlardan birisini seçebilirsiniz.

Eğer misafirimiz lüks yaşantı dışında eğlenmek isterse girin yüksel caddesine tüm gün her nabza göre şerbet olacak mekanlar bulacaksınız 500 metre çapında bir alanda hemde yorulmadan.

Daha salaş yerler derseniz doğru adres Sakarya dır. Yine her kafaya uygun mekanlarda misafirinizi ağırlaya bilirsiniz.

Bazı mekanlarda damsız almazlar kapı görevlisine kanka olmaya çalışmayın yemezler, çünkü Ankarada kapı görevlileri zaten hep kankadır. Bana mesaj atın hallederiz : -)

Bu arada erkek erkeğe geziyorsanız meşrebinize göre mümkünse sabahı Ulus pavyonlarında yapın korkmayın istanbul gibi değildir burası soydular lan bizi demezsiniz hesap herkese aynıdır , kafayı koparıp masayı alem evine çevirmediğiniz sürece tabiiki.

Ve sabah son durak Ulus çiçek lokantası Ankara da final çorbasını başka yerde içmeyin. Hatta çiçek lokantasının şubelerinde bile içmeyin doğru yer Ulus çiçektir.
Gece
  • Paylaş
Ankara Kalesi, Hamamönü, Atakule ve Botanik Parkı, Tunalı Hilmi, Dikmen Vadisi ve tabii ki Anıtkabir. Mekan olarak soruyorsanız tarzınıza göre değişir. Çankaya ve Kavaklıdere'de güzel restoranlar bulabilirsiniz. Tunalı ve çevresinde ya da biraz daha uzağa gitmeyi göze alırsanız Ümitköy Park Caddesi'nde eğlenebilirsiniz.
  • Paylaş
Papazın Bağı / GOP Kahvaltı için bire bir
  • Paylaş
Bu İstanbul muhabbetini de Ankaralılar hiç sevmezler. Yok Ankara'nın en çok İstanbul'a dönüş yolunu severim yok Ankara'da deniz yokmuş... falan filan. Suyu ne yapacaksın, balık mısın, suyun içinden çıkamıyor musun? diye sorarlar adama. Başka bir soruda da Ankara'da romantizm olmaz diye bir cevap verilmiş. Biz beş milyon Ankaralı İstanbul'a gidip orada aşık olabiliyoruz ancak. Burada öğrencilik on numara memurluk on numara. Ankaralılar zaten İstanbul ile kıyaslama yapmazlar. Ama Ankara'yı da kötülememek lazım.
  • Paylaş
Bence Ankaranın dışınsa şöyle ormanlık serin bi herde piknik yapmak iyi olurdu;)
  • Paylaş
Ankara'ya davet ettiğiniz arkadaşınızı İstanbul'a getirirseniz bence ona en büyük iyiliği yapmış olursunuz, ha İstanbul'daysa davet etmeyin, siz gidin.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1190 Görüntülenme10 Takipçi6 Yanıt