Bilmek istediğin her şeye ulaş

Meslek Lisesi bilişim bölümünden mezunum. 2 senelik grafik tasarım bölümüne gitmek istiyorum. Bilişimle ilgili başka bir bölüm mü seçmeliyim il dışına çıkıp grafik tasarım bölümüne mi gitmeli miyim?

2 sene için değer mi çünkü severek yapacağım tek iş olduğunu düşünüyorum çok da iyiyim bu alanda yardım :((Düzenle
Merhaba
Bir meslek seçmeden önce kesinlikle o işi çok sevmeniz gerekiyor. Severek yapılan bir iş her zaman başarı getirmiştir. Kendinize hangi isi daha çok sevdiğinizi sorun. Cevabınız sizi doğru yere götürecektir.

Benim fikrimi soracak olursanız, bilişim okumanızı tavsiye ediyorum. Grafik Bölümü'nde hayal kırıklığına ugrayabilirsiniz. Türkiye'de herkes tasarımdan anladığını zannediyor. Bu sebeple karşınıza "tasarimdan anlayan" bir çok insan çıkacaktır.
Bilişim sektörü ise çok teknik olduğu için kimse bu alana gitmek istemez. O Yüzden kimsenin anlamadığı bir alanda çalışmanızı tavsiye ederim. Iki yıllıktan sonra mühendislik okumanız güzel olur.
  • Paylaş
Öncelikle mutlu olacağın işi yapman çok önemli. Grafik tasarımcı olacaksan şimdiden Türkçe olmak üzere sektörle alakalı mecraları aktif olarak takip etmeli ve zaman kaybetmeden bir reklam ajansa gidip parasız da olsa çalışmaya başlamak zorundasın. Sana tavsiyem güzel sanatlar sınavına hazırlanıp iyi bir okulda bu eğitimi aldıktan sonra, animasyon ve grafik tasarımı yalayıp yutup sektöre giriş yapman olacaktır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

58 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları