Bilmek istediğin her şeye ulaş

Antibiyotik kullanmanın zararları nelerdir?

-Vücuttaki hücreler ölür.
-Vücut direnci azalır.
-Vücudumuzdaki yararlı mikroorganizmalara zarar verir.Bu da hormonal sorunlara ve sindirim problemlerine neden olabilir.
  • Paylaş

Yanlış antibiyotik kullanımı yararlı bakterileri zararlı hale getirir.Bu da bir çok sindirim sorunu ve hormon dengesizliklerine yol açıyor.Mesela yemek borusundaki bir bakteri antibiyotik yüzünden değişime uğradığında enfeksiyon yoluyla kana karışıp kalbe ulaşabilir.Bunun sonucu da ölüm olur.O yüzden antibiyotik gerekli olmadıkça kullanılmamalı.Doğru kullanıldığında bir sorun yaratmaz.

  • Paylaş
Sık antibiyotik kullanmak veya ara sıra kullansanız bile saatlerine dikkat etmeden kullanmak veya her ikisini de yapmak, sizin için her açıdan sonun başlangıcı demektir. Abartıyor muyum belki biraz ama çok değil. Antibiyotikler, probiotikleri öldürür, buna mükabil zamanla bağışıklık sisteminiz zarar görür çünkü biotin üretilmez, sinir sisteminizin tamamı zarar görür çünkü b12 üretilmez, iyi beslenemezsiniz çünkü sindirim sisteminiz zarar görür, virüslere karşı daha savunmasız olursunuz çünkü probiotikler sindirim ile giren virüslere karşı etkilidir, organlarınız en başta karaciğeriniz direk zarar görebilir, çocuklara veya bebeklere verirseniz dişleri gelişmez hatta hiç çıkmaz yani kökü olmaz...bunları çoğaltabiliriz. yani antibiyotik kullanımı uzun vadede sinsi bir katildir, o yüzden çocuklara asla ama asla çok gerekmedikçe antibiyotik vermeyin.
  • Paylaş