Bilmek istediğin her şeye ulaş

Apple beklentileri boşa çıkardı! Herkesin merakla beklediği Iphone 5 yerine Apple, Iphone 4S'i duyurdu...

Ekim 14'de Amerika'da satışa sunulacak olan Iphone 4S, Türkiye'de Aralık ayında raflarda olacak... Iphone 4S'in ABD'deki kontrotlı satış fiyatları 16GB: 199$ - 32GB: 299$ - 64GB: 399$ şeklinde olacak.Düzenle
Apple tarafından 'iPhone 5' gibi yeni bir ürün çıkartılacağı hiç söylenmedi. 
Zaten bunun farkında olan rakip şirketler, insanların beklentisini yükseltmek amacıyla internete bir takip video ve içerik paylaşımında bulundu. Bu içerikler öyle uçuktu ki beklenti tavan yaptı. Ama apple için sadece iPhone 4 den iPhone 4S'e geçiş vardı. Klasik her şirketin yaptığı gibi ticari bir hareketi bu. 

Aslında bu durum bir bakıma iyi oldu. Beklentinin yükselmesi yeni çıkacak ürünlerin 'daha nitelikli olması gerekli' düşüncesi ile çıkmaya başlıyor. Hem Apple hem de rakip şirketler yeni mobil cihazlarının lansmanını yaparken karşılıklı birbirlerine çelme takıyorlar. Bu durum da tabii ki son kullanıcıya yarıyor.

Hani bir dönem şöyle bir muhabbet vardı 'abi büyük şirketler teknolojiyi gizliyor ve ticari bir araç gibi kullanıyorlar, bizde bunu yiyoruz, ne verirlerse onu alıyoruz' . Aslında bu durum halen var. Ancak rekabetin bu halde olması, şirketlerin elinde bulundurduğu teknolojik değerlerin mecburen oraya çıkmasına neden oluyor. 
  • Paylaş
Bunu anlamıyorum işte adamlar insan gibi dürüst davranıp adını 4s koymuş yeni bir model deği diyor adamlar azcık geliştirdik diyorlar özetle, adını iphone 5 koyup kapağını değiştirse, iki de uygulama yüklese kimsenin sesi çıkmayacak ooow ne telefon yapmışlar kardeşim süper diyecek herkes.. . sanki piyasa da iphone 5 diye bir model varda bu o değil bizi kandırımayın len diye figan ediyor millet. yahu ortada iphone5 diye bişiy yok zaten :) bana gençlik yıllarımda pentium 5 i beklediğimiz günleri hatırlattı bu olay.
  • Paylaş

Daha önce de longorn çıkacak diye duyuran microsoft daha sonra beklentileri karşılayamayacağını düşündüğünden çıkışını erteledi ve adını değiştirdi. Vista ve windows7 çıktı. Madem iphone 5 diye bi şi yok neden medyada bu kadar yeraldığı halde iphone5 yok diye açıklama yapılmadı. Beklentilerimizi karşılaması, en azından fiyatını hak etmesi için hiç olmazsa HTC vb. cihazlardan ekranı küçük olmayacak, bazı uygulamaları da hızlı açması için işlemcisi değişecek, tasarımında radikal bir değişiklik olacak, telefonu masaüstüne koyduğumuzda, masanın üzerinde sanal klavye oluşacak parmaklarımızla masaya dokunarak yazılacak bi değişiklik olacak. 

Birde adının 5 olmamasının sebebi pazarlama politikasıda olabilir. Bu durum otomobilde daha vahim hala karsan peugeout minibüs üretiyor yıllardır hemen hemen her şeyi aynı... Koç bile yıllarca ford transit çıkardı ama 6-7 yıl sonra çıkan transite sadece turbo koydu. Ancak akıllı telefonlarda trend çabuk değiştiği için böyle yıllarca aynı model 1-2 değişiklikle çıkarılamaz. iphone 5 geyiği yerine 4G ye nezaman geçeceğiz onu öğrenebilsek?

  • Paylaş
Steve'in yası bunu da bastırdı.
  • Paylaş
Apple iphone 5 i bizim hayal ettiğimiz kadar etkileyici olmayacağını fark etti ve 4S olarak duyurdu
  • Paylaş
İpod touch 4.g kullanıcısı olarak beni iphone 5 ten çok ios5 heyecanlandırıyordu . o da yarın yayınlanıyor sanırım.,
  • Paylaş
1. Beklentileri boşa çıkardı denilen telefon ilk haftasında 4 milyon satti ve simdiye kadar ki en hızli başlayan iphone oldu. 2. @inploider Apple ürünlerini 2 gunde hazirlamiyor. İlk iphone için 2 yıl uğraştılar. Yani elbette herkes iPhone 5 diye bir model oldugunu biliyordu ama Apple ı ciddi takip eden tum bloglar bu yıl 4S in cikacağını duyurdu. iPhone 3Gs çıktığında da iPhone 4 vardı, en azından prototip olarak. Steve in iPhone 5 i buyuk ekranindan dolayi istemedigini soyleyen oldu ama basta TiPb olmak uzere bloglar bunu da çürüttü 3. iPhone 4S gercekten kayda deger ozellikler iceriyor. Yani eger 5 olsaydi da bundan cok ta farkli ozellikleri olmayacaktı. Tek farkı dizaynı olacaktı. Apple ı inceler ve felsefesine inersen zırt pırt dizayn degiştirmeyeceğini görürsünüz. Cok farkli beklentide olanlar var... 3d li olacak diyenler, hatta kendinden projektörlü olacak diyenler. Apple bilenler bunlara guler :)
  • Paylaş
Boşa çıkartma muhabbeti her model çıktığında oluyor rakip android olursa yeni bi şey eklemesine bence gerek de yok.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1909 Görüntülenme13 Takipçi8 Yanıt