Bilmek istediğin her şeye ulaş

Apple mı, Google mı; hangi şirket insanlığın gelişmesine daha fazla katkıda bulundu?

Bana göre bu sorunun cevabı çok basit.Şuanda bir çok kişi Google kullanmadan bir hayat düşünemezken ben ve bir çok kişi hayatını rahatça Apple ürünleri olmadan sürdürebilir.

  • Paylaş
Google sanırım. Yaklaşımlarıyla çığır açan şirketler ama Google'ın şeffaflık ve bilgiyi herkese açma konusundaki öncülüğü dünya toplumunu farklı bir noktaya getirdi.

Genel olarak Google'ı ortaya çıkaran ilkeleri şöyle sıralamışlar kendi sayfalarında:
google.com.tr/intl/tr/about/company/philosophy/
  • Paylaş
Bill Gates'in yakın tarihte yaptığı bir röportajdaki ifadesini paylaşmak isterim : "Sıtma aşısını düşünelim. Gelişen bir ülkede herkesin hayatına mal olan bir hastalığı tedavi etmek mi önemli yoksa oraya internet taşımak mı? Siz internetin öncelik olduğunu düşünüyorsanız, benim öyle düşünmediğimi bilin. Bilimi seviyorum ancak konu insanların yaşamlarını iyileştirmekse, teknolojiden çok çocuk ölümleri, çocukların beslenmesi gibi konularla ilgilenilmesi gerektiğini düşünüyorum".

Steve Jobs da Google kurucuları da Gates'in vizyonuna bence ulaşamadılar. Bu yüzden yanıtım Bill Gates olacaktır. Kurduğu vakıfla ve serveti ile dünyanın önemli sorunlarına el atıyor.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

520 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları