Bilmek istediğin her şeye ulaş

Araba ile giderken suya düşersek ne yapmak gerekir?

Aracınız suya düştükten sonra önce emniyet kemerinizi açın bu çok önemli kendiniz çıkmayı başaramasanız bile belki de az sonra gelecek kurtarma ekibinin işini kolayaştıracaksınız.

Eğer aracınız hala tam batmadıysa bir şekilde bir camı açmayı yada kırmayı deneyin çünkü aracınız tavan seviyesinde suya girdikten sonra iç basınç dış basınca eşit olana kadar o cam açılmayacak yada kırılmayacaktır.

Eğer kapıyı veya camı açamadıysanız aracınız hatcback ise aracın içi tam olarak suyla dolana kadar aracın arkasında hava alabileceksiniz çünkü motor araçların genelde ön kısmında olduğu için aracınız dalma işini kaputtan itibaren yapacaktır bu yüzden az da olsa arka tarafta tava yakın hava sıkışacaktır bir süreliğine. 

Tabi bunları yazmak kolay o panik halinde olmak berbat birşeydir kesinlikle o halde alkollü araç kullanmayın deniz ggöl gibi yerlerde aracınızı efendi efendi sürün :))
  • Paylaş
Kazada araba suya düşerse, elektrik sistemi devre dışı kalır bu da camların açılmasını engeller. Suyun basıncı yüzünden de kapılar açılamaz. Arabada camları kırabilmek için bir araç bulundurmak faydalı olacaktır. Çünkü elle kırmak imkansızdır. Eğer camı kırıp, hızlı hareket edilebilirse kurtulmak mümkündür.
     Arabalar

  • Paylaş