Bilmek istediğin her şeye ulaş

Aracılık ve Danışmanlık yapan firmalar sizce müşteriye gerekli hassasiyeti gösteriyor mu? Yapılması gerekenler nelerdir?

bu işi yapan biri olarak fikirleriniz benim için önemlidir arkadaşlar.paylaşırsanız sevinirim.
  • Paylaş
Sektöre göre değişir. Bende bir aracı kurumda çalışıyorum ama Borsa aracı kurumu.. bizim piyasada müşteriye hassasiyet gösterirler ama müşteri firmaya kazançlı ise. Onun dışında sitelerinde zaten aylık haftalık ve günlük bültenler ile fikir verirler.
  • Paylaş
tabiki sektör önemli.borsa ile ilgili olunca müşterilerle sürekli irtibat halinde olmak ve onları yönlendirmek önemlidir. Ben Gayrimenkul sektöründeyim.ben kendi yaptığım işin hakkını vermeye çalışıyorum.ama sağolsun emlakçı diye tabir edilen bazı kişiler adımızı kötüye çıkarmayı çok iyi başarıyorlar..
  • Paylaş
Bir danışmanlık firmasını rakiplerinden ayıran iki can alıcı özellik vardır; Hizmet Kalitesi ve Kurumsal Vizyonu .

Hizmet Kalitesi, firmanın sunmuş olduğu hizmetlerde kurum içi organizasyon, müşteri ilişkileri boyutunda nasıl bir performans sergilediği ve bu parametrelerin müşterilere nasıl (ne kadar iyi) yansıtıldığıyla ilgilidir.

Kurumsal Vizyonu ise (gerçekte) yaptığı işe, mevcut piyasasına, kendi firmasına ve en önemlisi müşterisine nasıl baktığıyla ilintilidir. Hizmet odaklı bir firma, öncelikle müşterisine iyi kalitede hizmet vermeye odaklanır ve gerektiğinde ticari çıkarlarını bile ikinci plana atmayı bilir. Salt-satış odaklı bir firmada ise durum tam tersidir. Onlar için iyi müşteri, çok kazandıran müşteridir; o kuruma her zaman öncelik tanınır. Diğerleri sadece "diğer müşteriler" listesinde kalır.

Aracılık/Danışmanlık alanında faaliyet gösteren ve bu iki ana konuda fark yaratamayan tüm işletmeler er ya da geç yok olmaya mahkumdur.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

543 Görüntülenme3 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları