Bilmek istediğin her şeye ulaş

Aranızda öykü, hikaye, roman ve benzeri kurgu yazan kimler var? Tavsiyeleriniz nelerdir?

2 tane öyküm var. Yaklaşık 1 düzine de şiirim. Yine aşırı amatör olarak da 3 kısa film senaryosu yazdım. Ara ara hala şiir yazıyorum ama gönlümden geçen ölmeden evvel uzun metrajlı bir film senaryosu yazmak.
 • Paylaş
Tam aradığım soru :)) 2 bitmiş ama basılmamış (özellikle bastırmıyorum) romanım, 3 şiir kitabım (protokollerden sonra 1-2-3 diye basılacak) ve hala yazdığım bir senaryom var... Bunları boş zamanlarımı değerlendirerek yaptığımı söylemek istiyorum, bu sektörden para kazanmak istemiyorum şimdilik, ama çok seviyorum....
 • Paylaş
3

Aykut Kardaş, Okumamız için basmanıza gerek yok, eğer paylaşmak isterseniz ben zevk ile göz gezdirmek isterim romanlara.

İlginc Adam, Romanları gelecekteki çocuklarım için yazdım, eğer iyi bir evlilik yapar isem; bu evlilikten çocuklarım olursa, onlar için düşünüp yazdığım roman onlar. Özellikle bastırmak istememe sebebim bu.

Belki bazı yazdıklarımı paylaşırım seninle @unknow ...

Aykut Kardaş, Çok memnun olurum..

Küçük yaştan itibaren bu yazı türleriyle yakından ilgileniyorum, bu küçükken kendimi kimseye anlatamadığım için gelişmişti -duyamıyordum dolayısıyla anlatamıyordum- ve kendi içimde farklı bir dünyam vardı, o dünya büyüyor ve içime sığmıyordu beni anlayabilmeleri için en rahat yol olarak öykülerimi kullanıyordum... Bu hala devam ediyor... Ama sadece anlamasını istediklerimin okumasına izin veriyorum, içimdeki dünyayı kirletmemek için...
 • Paylaş
Şiir, deneme, öykü, felsefi yazılar yazıyorum son zamanlar sürrealist denemeler yazıyorum
 • Paylaş
Aramızdaki hikaye, deneme, şiir, roman yazan arkadaşlar bir gün bunları kitap olarak çıkarmayı düşünürlerse bekleriz.

palmiyeyayinlari.com
 • Paylaş
Roman yazmak en büyük hayalim. Aslında yazmak için başladığım bir sürü de yarı da kalmış roman Denemelerim var. Hepsini yarım bıraktım çünkü bir süre sonra onları beğenmemeye başladım.beğeni duygusu gidince yazma hevesi de kaçıyor elbet. Su an yeni bir romana başladım ama kesin kararım bunu bitirmeden bırakmıyacağım. Sana tavsiyem bir şeye başlıyorsan asla yarım bırakma. Begenmesende bitirmeye çalış. Çünkü elinde bitirilmiş bir eserinin olması seni her şeyden çok motive eder.
 • Paylaş
Eskiden yazardım, geçenlerde zorunluluktan bir hikaye yazdım, seçildi. Hala yazabildiğim için mutlu oldum :)
 • Paylaş
Benim bir kaç modern masalım var. İki tanesini yazılarım arasında yayınladım kalan üç tanesi biraz erotik olduklarından sadece blogger hesabımdalar (neredeyaziyor.blogspot.com.tr/2012_07_01_archive.html). Aslında keşke burada aklı başında insanlar çoğunlukta olsaydı ve burayı da blog hesabımız olarak kullanabilseydik.
 • Paylaş
2

Ahmet Torun, Avatar gibi mi?

Şaman, Hoş olurdu ama öyle değil. Grimm's masallarını alıp yeni bir örgü ve kişilerle erotik ve biraz da daha gerçekçi hale soktuğum 3 öyküm var. Bir de aşk öyküm var. Bunları tabii ki hobi olarak yazıyorum, sadece tanıdıklarım okuyor yani. :) Aslında beğeniliyorlar da ama ben hala teknik aksaklıklar keşfediyorum, onlar üzerinde çalışıyorum. Zaten toplam 50-60 sayfa da yayımlamak için bayağı az bir miktar.

Benim bir kaç tane hikayem var ama çok acemice.
 • Paylaş
1

Ahmet Torun, Ona kim karar verdi?

Roman türünde yazdım. Birkaç hikaye ve şiirlerim de var. Ama romanım çok iyi giderken araya sınavlar falan girdi yazamadım bi süre. Sonra da zaten bilgisayar üzeride çalıştığım için bilgisayar gidince roman da gitti. Denedim birkaç defa daha ama eskisi gibi içimden gelmiyor. Şöyle güzel bi daktilo alıp yazasım var. Çocukluğumdan beri. Güzel bi hayal. Daktilonun çıkardığı ses ve eskiye duyulan özlemle daha güzel eserler yazabilirim diye düşünüyorum.
 • Paylaş
9

Burak Aydol, Kullanmadığım eski bir daktilom var. Biraz tamir gerektiriyor ancak size kargolayabilirim, bir şeyler yaratmanıza benim de bir katkım olabilir belki de böylelikle.

Nur Macit, Ciddi misiniz? Peki daktiloyu görebilme imkanım var mı ? Merak ettim doğrusu.

Burak Aydol, Elbette.. ancak eve gidemiyorum bir süredir. İlk fırsatta fotoğrafını eklerim buraya.

Nur Macit, Tamam bekliyorum..

Burak Aydol, Buna benziyor ama gri tonunda, böyle taşıma kutusu da var.. upload.wikimedia.org/wikipedia/tr/d/d1/r...

Nur Macit, Çok beğendim güzelmiş buna benziyorsa.Peki biraz tamir gerektiriyor dediniz? Ne hasarı var ki? Öğrenebilir miyim ?

Burak Aydol, Hasar derken aslında mürekkep kısmında eksikler var. Bir de 1 harf düzgün basmıyordu ama tamir ettirilebilir.

Nur Macit, maliyeti ne kadar olur sizce ?

Burak Aydol, Onu malesef hiç bilemiyorum :(. Ama çok tutacağını sanmam.

Korku ve bilimkurgu hikayeleri yazıyorum.
dunyayibizkurtaricaz.blogspot.com.tr
Hikayeleri buradan takip edebilirsiniz.
 • Paylaş
Lise yıllarımda edebiyat hocam teşvik etmişti beni. Kompozisyon sınavı vardı ve sınıfta en yüksek notu almıştım. Benim gibi zeki ama tembel bir ogrenci için bulunmaz bir nimetti. Bu şekilde aklımı haylazliklar yerine yazmaya verdim. Günlük ve anılar ile başladığım yazi serüvenime düzyazı ve öyküler ile devam ediyorum. Çok sayıda aforizmalarim ve öykü çalışmalarım var ki günu geldiğinde bir kitap çıkartmak hayalim. Roman is daha uzun ve meşakkatli bir süreç. Kafamda taslağı olsa da kararsızlık peşimi bırakmıyor roman konusunda.

Yazi yazmak için edebiyat bilgisi yani sıra biraz hayal gücü gerekli. Yaşanılan bir olayı tüm detaylarına kadar anlatabilmek için kelime hazinesinin güçlü olması gerek. Disiplinli olmakta diğer şartlardan. Aklıma gelen en küçük bir şeyi bile hemen kağıda not ederim. Ve emin olun ki bugün 2 satır yazayım dediğinizde hiçbir şey yazamıyorsunuz. Anlamsız bir anda ise öyle şeyler geliyor ki akla bir bakmışsınız ki öyküyü tamamlamissiniz.
 • Paylaş
Bolca deneme ve öykülerim, şiirlerim var. Ayrıca şu an bitmiş basımı bekleyen romanım var. Deneme, öykü, anı ve şiirlerimden bazılarını zaman zaman burada da yayımlayacağım.
 • Paylaş
3-5 hikayem var kendimce, ama yazar değilim sonuçta
 • Paylaş
Çok yakın bir arkadaşım ile birlikte yazıyorum.
 • Paylaş
Şu an ilk romanımı yazıyorum. 6 ay oldu sadece 40 sayfa yazdım ama özeniyorum ki saçma bir hikaye çıkmasın ortaya. Yazmak zevkli fakat zor bir iş.
 • Paylaş
İki yıldır alt yapı oluşturuyorum resmen. Defalarca başlıyorum yazdığımı beğenmiyorum yırtıp çöpe atıyorum.
Birgün bunu başarmayı diliyorum
Asla ümidimi kesmedim.
 • Paylaş
Haziran 2014

Gizli Kullanıcı

Kendi yazdigim Almanca krimi romanim Kitabim var film yapmak istiyorum bilgi verebilecek birini ariyorum
 • Paylaş
Denemeler yazıyorum. Facebookta bir sayfa açtım ve insanların okumasıyla birlikte 25 bin okurum oldu... . Buradan okuyabilirsiniz arkadaşlar.

facebook.com/pages/bir-yazar/22484603425...
 • Paylaş
Şiirler ve hikayeler yazıyorum. Tavsiye olarak çok kitap okumak yaratıcılığınızı geliştirebilir.
 • Paylaş
Hayal gücün kuvvetliyse, güncel konularda takipçiysen, ilgi alanlarını sınırlayamıyorsan...
Kesinlikle, bilim kurgu ve mitoloji sana göre.
Bilim kurgu için çok güzel senaryolar üretip; komplo, kıyamet, evren, varlık, oluşum... Teorileriyle çok güzel süsleyebilirsin.
Mitoloji için ise, ilk olarak yazılı eserleri okuyup üzerinde birkaç değişikler yaparak deneme sonrasında ise sadece karakterleri kullanarak kendi eserini oluşturabilirsin.
Daha sonraları ise çizim yeteneğin varsa (yoksa iyi çizen bir arkadaşınla çalışıp) kendi mitolojik karakterlerini oluşturabilirin. Tabi abunu yaptıktan sonra o karakterlerin özelliklerini de ekleyip, durumu tamamen senin olan bir hikayeyle bitirdikten sonra bşka bir alana yönelebilirsin.

Mitolojik alan çok daha sınırsız ve istediğin karakterleri istediğin yerde istediğin görevlerde kullanabilirsin. Tamamlamadım ama çok sevdiğim bir mitolojik hikayem var. Bu alanda çalışırken gerçekten kendimi çok rahat ve çok üretken hissetmiştim.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1424 Görüntülenme28 Takipçi21 Yanıt