Bilmek istediğin her şeye ulaş

Arayüz tasarımı için hangi diller gereklidir?

Eğer sadece arayüz yaratmak istiyorsanız yazılım dili bilmeniz gerekmez, günümüzde yazılım bilmeyip yarattığı arayüzler ile çok iyi yerlere gelmiş kişiler mevcut.

Eğer diyorsan ben hem arayüz yaratayım hem de arayüz geliştireyim CSS'e yönelebilirsin. Onun dışında gerçekten yaratıcı ve aktif sayfalar geliştirmek için jQuery, HTML5 öğrenmelisin.
  • Paylaş
Birazda bu senin ne istediğin ile alakalı,Eğer ki şu an yorum yazdıgım bölüm gibi bir yorum paneli yapıcaksan Ajax bilmen ve Sql bilmen gerekiyor,çünkü bu gibi controller Ajax ile yazılıyor,yorum ekle butonuna bastıgında neden site refresh yapmıyor çünkü Ajax update kullanılmıştır örnek olması açıksından söyledim.
  • Paylaş
Dil olarak  arayüzdeki yapı taşı olan tagları yani HTML'i bileceksin, sonra onları hazırladığın tasarıma göre şekil verebilmek için  CSS'i öğrenceksin. Yine kullanıcı arayüzünde dinamik işlemleri  Javascript bilmelisin ama bunu sal olarak kullanmak yerine JQuery  freamwork öğrenmen daha iyi olur.

  • Paylaş
Onlar daha çok işin görsel kısmı ben, teknik kodlama kısmından bahsediyorum. HTML ve CSS in dışında gerekenleri XHTML ya da JavaScript tarzı neler öğrenilmesi gerekiyor. Gelişen web dünyasında, hangileri daha çok kullanılıyor/kullanılacak.
  • Paylaş
Silverlight, Aspx
  • Paylaş
2

Aykut Kardaş, Aspx'in Asp den farkı nedir acaba?

Ahmet Faik, Asp, kendine özgün kodları olan. Microsoftun dinamik web sayfaları üretmek için oluşturduğu teknolojidir.
Aspx, yani Asp.Net ise ; Asp'nin devamı niteliğinde yeni teknolojiler ile desteklenmiş bir şekilde dinamik sayfalar üretmek için geliştirilmiştir. .Net teknolojilerinin (framework) bir parçası olarak çalışan, C# ve Vb gibi programlama kodlarıylada dinamik sayfalara müdahale edebileceğiniz teknolojidir. Günümüzde Asp.net'in devamı olarak, daha gelişmiş teknolojilerde bulunmaktadır.

HTML5 (Semantic Kodlama yapabilmen için şart)
CSS3 (Güncel İmkanları değerlendirebileceğin kapsamda stylesheet)
Javascript (JQUERY gibi frameworkleri küçük projelerde kullanıp developement versyonlarını incelemen iyi olabilir. Büyük projelerde JQUERY kullanılması yerine kendi library ni oluşturman istenebilir)
REGEX (Javascriptle kendi uygulamalarını geliştitrirken daha profesyonel yollar aradığında kullancağın bir eşleştirme aracı dili)
w3schools.com adresinde yukarıdaki tüm diller için başlangıç seviyesi dökümanlar bulabilirsin
  • Paylaş

Arayüz tasarımını Photoshop ile hazırlayıp kesebilir ve html'ye dökebilirsin. Bundan sonrası senin web kodlama dillerine kalmış.

  • Paylaş
(X)HTML, CSS, PHP, JS, Ajax, SQL
  • Paylaş
CSS - PHP
  • Paylaş
İllusrtator,PhotoShop,vs..
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

3027 Görüntülenme11 Takipçi10 Yanıt