Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kırsal arazideki müstakil ev için alternatif su basmanı- logar önerileri neler olabilir?

Yapı zeminine komple beton dökmek yerine yapıyı bu zeminden yükselen taşıyıcı kolonlar üzerine yapmayı planlıyorum. Düzenle
Onu sen değil mimar ve mühendis yapacak.sonra da onay alacaksın. Yanlış yoldasın.
  • Paylaş
4

Ayhan Şimşek, Unluckypod, güzergah ikazın için teşekkürler. Fakat İnternet'te konuya dair bilgi neredeyse yok. Sorunun amacı yapıya ilişkin olası modellemeleri bilene-bilmeyene fikren ulaştırmak. Fakat merakımdan soruyorum meralarda ki yapılanmalar içinde bir mimara proje çizdirip makamdan onaylatılması gerekiyor mu?

Unluckypod, betonarme yapılarda yani yığma olmayan köy evleri hariç, gerek mimari gerek statik vs mühendislik projelerinin hepsini yaptırman ve onaylatman gerekiyor ayrıca su yolunda ise izin verilmeyebilir sel olursa die ki örnekleri var biliorsun...sit alanında ve kültür varlıkları koruma alanı dahilinde vs olursa yine izin verilmeyebilir. logarı belli bir mesafede yüzde 1-2 lik eğimlerle düzenlemen ve bu suyu motorla eğimli bir bölgeye uzaklaştırman gerekebilir, eğer çok yağmur alan bir bölge ise. subasman konusunda ise, dünyada bu iş hep binanın yüksekliğini ayarlamakla hallediliyor diye biliyorum. yani subasman şart.

Ayhan Şimşek, Teşekkürler bu faydalı bilgiler için.

Unluckypod, rica ederim

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

404 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları