Bilmek istediğin her şeye ulaş

Burada ya da başka ortamlarda insanların analitik geometri bilgisinin olmadığını görüyorum..İnsanlar herşeyi ya siyah ya beyaz diye yorumluyorlar çoğu kez! Halbuki grafikler vardır dünyada,foksiyonlar vardır,çan eğrisi vardır! Matematik şart arkadaşlar.Bazen ortalar yüksektir ,bazen sona yaklaşırken eğrinin yükseldiğini görürüz!

analitik kimya olurmu kalitatif analiz kantitatif analiz kurtarırmı peki :)
 • Paylaş
5

Cem Deyupoğulları, olur olur..çoğu kez hammaddesi bilinmeyen şeylerle uğraşıp duruyoruz apla :) senin mesleğine giriyor glaiba bu terimler.rütben nedir apla :)

Fornarina, mühendis :)

Cem Deyupoğulları, vayyy.ben de diyorum analiz analitik yapsa yapsa muhendis yapar :)mimar mısın apla?sankim öyle geldi..:)

Fornarina, analitik kimya diyorum mühendis diyorum daha ne diyeyim :)

Cem Deyupoğulları, kimya muhendisliği diceksin anladım :))kimya süper ya...yanma tepkimeleri ekzotermiktir ama hava hariç :P lise2 den bu kalmış..:) alkan alken alkin de aklımda ;) hatta düzenekleri bile :)) organik kimyayı çok severdim.

abicim sen mühendismisin...
 • Paylaş
hayır muhendis değilim..ama her insanın analitik geometri bilmesi taraftarıyım..
 • Paylaş
1

Mustafa Uyanık, abicim saygılar sunuyorum,içimdeki matematik aşkını tepreştiriyosun.yazdıgına da sonuna kadar katılıyorum.

69'dan geçer not vermeyen bir insan için iddialı laflar bunlar Cem. Çelişme kendinle.
 • Paylaş
sanki o entry yi daha da doğrular gibi bir entry olmasın bu ferm? bir daha oku istersen
 • Paylaş
Tekrar okudum ve aynı düşünüyorum ama kafam baya güzel bu akşam. Yanlış anlamış olabilirim. Sonra bakayım. : )
 • Paylaş
ooo keyfine bak dostum :))) olsun bugün de yanlış anla boşver :)) bugun ne dersen serbest :))) zaten yarın son gün :DDD
 • Paylaş
2

Hattori Hanzo, eheh eyvallah :)) Aradığım destek.

Cem Deyupoğulları, :)) iç kardeş..boşalt kafayı biraz..yeniden doğ..aman çok ferm tüketme..fazlası da çk ii değil.sen daha ii bilirsin :) kolay gelsin..

ya zaten matematikten kaldığım kesinleşti bugün bide böyle soruları görünce içim bi acaip oldu yaaa
 • Paylaş
aslında sistem sorunlu prasa..sen ve diğer öğrencilerin çok da bir suçu yok..hele hele bazı çınar matematikçilerden ben bile çekiniyorum..öğrenci düşüncesini söyleyemıyor bile..
 • Paylaş
Cem uçmuş :)))
 • Paylaş
3

Cem Deyupoğulları, :)) neden baku..henüz pilot olamdım :) ama araştırıyorum..:)

Baku, soruyu okuyunca dedim kesin cem birine kızmış :))) soru çok ağır olmuş

Cem Deyupoğulları, ya evrimi tartışıyorlar,siyaseti tartışıyorlar ama iki secenek adı altında..iyi,kö tü...siyah,beyaz..olmaz ki!

bir yerde okumuştum.. araştırılması gerekiyor da.. küçük yaşlarda çocukları sayılarla tanıştırın, her şey de rakamları kullanın diyordu.. zeka seviyesini artırıır diye de eklemişler..
 • Paylaş
ben barışamadım o dersle hiç.zaten beşiktaşlıyım
 • Paylaş
1

Cem Deyupoğulları, e ben de bjk liyim matt :) ama başarabildim :)

ya zaten çocuklara verilecek olan herşey,her sembol,her şekil,her rakam;kesinlikle beyinlerinde bir yer edinecektir..yani en azından alışacaktır!beyin,sadece önceden gördüğü şeyleri algılayabilir! bakın amerikanın keşfine..christoph colomb ve yelkenciler kıyıya gelip 1-2 hafta karatenlileri izlemişler..gizliden tabi..ama gemiler gorunmesine rağmen günlerce farkedilememişler!çünkü karatenliler daha önce gemi görmemişler!!
 • Paylaş
Herkesi aynı kefeye koyamayız Cem. Herkesin algısı farklıdır. Kapasitesi de... Çok net anlatılan bir şeyi ortalamanın altındaki bir insan anlamayabilir. İstatistiklere bakıldığında da bu tarz insanların çoğunlukta olduğunu görüyoruz. Beyin çalıştırıldıkça geliştirilen organlardan biri. İnsan bunu reddediyorsa yapılabilecek bir şey yok...
 • Paylaş
reddetmesinden ziyade gerekn eğitim verilmiyor Suena.yani en azından insanlara bir olaydan sonra genelleme yapılmması gerektiği öğretilse!!örneğin bir x şehirlinin yaptığı bir hata,o x şehirlinin tamamının kötü olduğu anlamına gelmez!ya da polisin birinin yaptığı bir yanlış,tüm polislere maledilemez!!bu bilginin eşik -değerinin yükseltilmesi gerektiği taraftarıyım..
 • Paylaş
bırak bu işllerii cem
 • Paylaş
1

Cem Deyupoğulları, hagi işleri turgut bey?biraz daha açabilisen?yoksa sen demi bazı grupların elemanısın?

arkadaşım sen nerde okuyosun ya da yaşıyosun??
 • Paylaş
1
cok ustume alındım okadar kotu muyum yaa :=
 • Paylaş
1

Cem Deyupoğulları, ya çok kolay aslında..insanların kişisel korkuları byütüyor matematiği..yapanlar dahi değil ki?sadece biraz ilgili!:) sen de yaparsın gerçekten..keşke elime düşerseniz 2 saatte hallederdik :)

analitik geometri ile siyah-beyaz arasındaki ilişki tamamen anakronik bir tanımlama... kast ettiğinizi tam olarak ifade eden bulanık mantık(fuzzy logic)'dir efendim. mühendis diliyle, "hayat ayrık/dijital değil, sürekli bir fonksiyondur" şeklinde ifade edilebilir.
 • Paylaş
sürekli fonksiyonlar genelde ikinci dereceden fonksiyonlar oldukları için,bahsettiğim tanımlayamaya uyar diye düşünüyorum..ama insanlar koordinat sisteminde tüm olayları x=y ya da x=k (k € R) şeklinde algılıyorlar..yani muhendis diliyle doğrudur.ekonomik diliyle de şunu demek istedim..yani sahne değil bilançodur hayat! ya da felsefe diliyle de konuşacaksak eğer ;olay değildir aslolan olgudur!biz ise bir sahnede neyi goruyorsak onu genelleştiriyoruz..daha bilançoyu görmeden kesip atıyoruz!!yani matematiksel konuşursak, tümevarım ilkesini direk uyguluyoruz!!konyalı(söz gelimi) bir adamın yaptığı bir hata ,bize tüm konyalıların(söz gelimi) kötü olduğu genellemesini yaptırıyor nedense!
 • Paylaş
kurtarmaz efendim, dili sünger yapıp tanımlar dışında gezersek anlaşamayız zannederim. ama "siz yaptınız oldu" diyip, konunun üzerine daha fazla gitmeyelim:)
 • Paylaş
yoo olur mu fatih_gundoğan;lütfen anlayabileceğimiz bir açıklama olduğu muddetçe sizi dinlemek isteriz :)
 • Paylaş
bak taaa gene matematik. hocam yok yok bizde yok ondan . napalım yani. 4 işlem hepsi oo. o da yarım yamalak :)
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1230 Görüntülenme16 Takipçi23 Yanıt

Konu Başlıkları