Bilmek istediğin her şeye ulaş

Arkadaşlar baterist olarak rock müzik grubumuz var. Herkes profesyonel ve iyi çalıyor, sadece solistimiz eksik. Acaba sadece müzik mi yapsak yoksa bir solist bulup şarkı mı yapsak?

Bence kesinlikle bir solist bulmalısınız. Solist olmadan ortaya çok güzel işler çıkarabilirsiniz elbette ancak iyi bir solistin varlığı yaptığınız müzikten aldığınız zevki en az ikiye hatta üçe katlar bence.

Bir de şöyle bir durum var; insanlar genellikle insan sesinin olmadığı müziği, beğense bile, belli bir süre konsantre biçimde dinliyorlar. Müzikte alışılagelmiş, zenginlik katan ve farklı olan en önemli şey insan sesi olduğu için bir noktada dinleyici de müziği yapan da insan sesini duymak istiyor.

Son olarak elbette enstrümantal müzikle uğraşanların yaptıkları da çok iyidir. Özellikle Rock müzik yaptığınız için bunları söylüyorum.
  • Paylaş
Merhaba,
Bizim de rock müzik yapan bir grubumuz var ve şu an solistimiz yok. Stüdyoda şarkıları çalıyor ve eğleniyoruz fakat arkasında çaldığımız bir kişinin ihtiyacı ve gerekliliği hemen kendini gösteriyor. Solist olunca, hele ki cover yapıyorsanız, şarkı anlam kazanıyor.

Solist bulun dostum. Güzel güzel cover çalın. Varsa bestelerinizi çalın.

BU ARADA GRUBUMUZA SOLİST ARIYORUZ. ROL ÇALMAK GİBİ OLMASIN AMA :)

Çok ciddiyim!
  • Paylaş
2
Bence de solist bulmalisiniz... cok sesli olun... kimse artik derinden solemiyor... Hissederek solesinler... umarim boyle biri cikar karsiniza... .
  • Paylaş
Bence solist bulun. Gitaristler en havalı kendileri olduklarını zannetseler de kızlar şarkıcıları sever. Kızlar bir grubu izlemeye giderse erkekler de gider. Stüdyodan sahneye çıkmak istiyorsanız şarkıcı şart. Bakın muhteşem gitarist Yngwie Malmsteen bile saçma salak olsa da şarkılar yazıp birilerine söyletiyor, biliyor ki öyle olmasa seyircisi olmayacak. Diğer örnek Carlos Santana, tek tonundan tanınabilen dünyadaki tek gitarist, tek kelime şarkı da söylemez ama yazar, yazdırır, söyletir. Şarkı yoksa gitarda yaptığınız hızın çok da değeri yok.
  • Paylaş
Devam edin ama çok isterseniz solistiniz olurum :)
  • Paylaş
Moğollar grubunu düşünürsek her ikisini de gerçekleştirebilirsiniz. Hatta vokalde tek kişiye bağlı kalmayarak daha iyi bir yelpazeye sahip olabilirsiniz. Sonuçta vokalist grubun sözcüsü gibi oluyor ve vizyonu o yansıtıyor. Fakat siz, biz böyle iyiyiz diyorsunuz. Neden kendinizi olmayan vokalistinize göre ayarlamak zorunda kalasiniz ki? Bazı eserleri enstrümantal olarak kaydedin. Bazılarında da tanınmamış vokaller kullanın derim.
  • Paylaş
Solist bulun... :)
  • Paylaş