Bilmek istediğin her şeye ulaş

KPSS'nin kaldırılıp yerine bakanlıklara kendi sınavlarını yapma hakkı verilmesi memur adayları için sizce ne kadar yararlı yada zararlı olacaktır?

Arkadaşlar gündemde olan bir konu benim merakımı uyandırıyor.Düzenle
Sınavın kaldırılmasının ve sınav hakkının bakanlıklara verilmesi artık hileyle adam kayırmak yerine hilesiz direkt kayırma isteğidir. Artık mevcut totaliter hükumete oy vermeyen hiç kimsenin memur olamayacağı anlamına gelir. Hükumetin destekçisi memur adayları için iyi diğerleri için kötü olacaktır.

Bence sınav kaldırılmamalı hatta milletvekilleri ve bakanlar da sınava girerek çok yüksek puanlar almalılar. Sonuçta en yüksek mertebeli kamu personelleri onlar, en yüksek puanları da onlar almalı ki emin ellerde olalım.
  • Paylaş
Bence çok faydalı bir şey. Çünkü KPSS'deki neredeyse hiçbir bilgi işe yaramıyor memurlukta. Onunla uğraşmak yerine direk bakanlığın ilgili birim sınavına çalışmak daha mantıklı ve işe yarar bir şey.
İnsanların önündeki büyük bir engel de kaldırılmış olur böylece.
Torpil kısmına gelince de Türkiye'de her durumda torpil olduğu ve olacağı için farketmez bu durum yani.
  • Paylaş
Yine aynı şey. Değişen bir şey olmuyor. Yine sınav var yine hile var.
  • Paylaş
Yeni uygulama diye bir şey yok zaten. KPSS'den önceki döneme dönüş var. Dolayısıyla yandaş memurculuğa... torpili olan memur olacak yine... ... .
  • Paylaş
Yeni uygulamanın şartları henüz netleşmemişken olaya nasıl bakacağımı bilemiyorum!! !
  • Paylaş
Bence mantıklı olur ... En azından her kez kendi yakınını işe alır ... Torpil yapma, yaptırma derdi ortadan kalkar... Her kez istediği gibi at oynatır ... KPSS ile cebelleşen ve umut besleyenler diğer seçenekleri değerlendirir ... .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

340 Görüntülenme9 Takipçi6 Yanıt