Bilmek istediğin her şeye ulaş

Matematik Fen testi LYS sınavında mı zordur yoksa YGS sınavında mı?

Ygs daha cok mantik gerektiren sorular uzerinedir. Ama lys sadece bilgi ister. O yuzden daha onemlidir diyebilirim. Zorluk kismida senin calismalarina bagli aslinda.
  • Paylaş
YGS bütün bölümlerin ortak sınavı olduğu için daha genele hitap eden bir sınavdır. Bu sebeple daha çok mantığa dayalı sorular çıkar. LYS ise daha çok bilgi isteyen bir sınavdır. Eğer sınava sağlam çalışmış isen LYS daha kolay gelecektir sana. Çünkü LYS soruları fazla düşünme ve yorumlama gerektirmiyor yöntemi veya formülü bildinmi tak diye bulursun cevabı.
  • Paylaş
YGS daha zordur çünkü yorum ister üstelik bunu sadece 1 dk içinde yapmanı ister. Ama LYS de formülde yerine koyarsın ve bulursun cevabı üstelik zamanda çoktur. Zamanında hocam şöyle demişti 'asıl ekmek LYS de' sınavlarda başarılar, iyi çalışmalar
  • Paylaş
Ygs'de konular öğren ve biraz soru çöz , lys'de konuları iyi kavra ve çok soru çöz ama asla ygs'ye çalışma işini abartma , sonra boşuna çalışmışım o kadar çok dersin .
  • Paylaş
YGS sınavında fen testi nispeten daha kolaydır çok bir bilgi istemez 1. sınıf derslerine aşinaysan ve pratikte yapabildeysen hazırlanırken çok zorlanmazsın.
  • Paylaş
Kesinlikle ygs mantığa ve temel matematik fen bilgisine dayalı yani her türlü soru tipi çıkabilir düzenli çalışmayla ve çok soru çözerek ygsyi halledebilirsin lys ise tamamen bilgiye dayalı konuyu biliyorsan yaparsın soru tipleri genelde aynı kalıptadır konuyu çok çok iyi bilmen gerek formülleri çok iyi bilmen gerek ve tabiki bunları çok soru çözerek konunun mantığını kavrayarak öğrenirsin gerisi kolay olacaktır. Bence lys konularını iyi kavrarsan iyi bilirsen lys soruları çok basit gelecektir ygsde nasıl tip soru geleceğini kestiremezsin fakat lysdeki soru kalıpları aynıdır.
  • Paylaş
Çalışmazsan hepsi zor:) ama ygs ile lys yi kiyasmalak gerekirse lys daha zor diyorum .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1677 Görüntülenme10 Takipçi7 Yanıt