Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yeni bir sosyal paylaşım sitesini nasıl insan hayatına sokabiliriz? Yani insanların giriş yapmayı kendilerine alışkanlık haline getirmesini nasıl sağlayabiliriz?

İnsanların bir sosyal paylaşım sitesinden beklentileri nedir?Düzenle
İnsanlara bi baksana. Hayatlarını sergilemekten hoslaniyorLar. Onlara snapchat gibi örneğin hem eğlenceleri hem de kendilerini gosterecekleri bişey vermek farz oldu. Ama özel de olsun istiyorlar biyandan. O neden le silinebilir snapchat tuttu. Sosyal paylaşımda kararlıyım diyorsan bu taraflarından bak derim.
  • Paylaş
1

Kerem, Aklımda bulunduracam.

Bir çok sosyal paylaşım sitesi zaten mevcut. Önce hedef kitle ve coğrafya belirleyip bu paylaşım sitelerinde olmayan veya insanların ihtiyacı olan bir sosyal paylaşım sitesi kurmayı deneyebilirsiniz. En kolay ulaşabileceğiniz ve en çok kullanıcı bulabileceğiniz bir hedef kitle seçin. Örnek : Muhasebeci iseniz veya çok iyi bir muhasebeci çevreniz varsa, muhasebecilerin sorunlarına çözüm olacak bir fikriniz varsa onlar için bir sosyal ağ kurabilirsiniz. Bunu yaparken de Twitter'da, Facebook'ta, LinkedIn'de olmayan bir özelliğin sizde olması gerekiyor. Yoksa kullanıcılardan "Zaten Twitter'da bunu yapabiliyorum" sözünü duyabilirsiniz.
  • Paylaş
Var olan sosyal ağlar ile entegrasyon çok önemli. Oldukça fazla insanın Facebook,Twitter,Google+ ve LinkedIn hesapları mevcut. Bu siteler üzerinden giriş yaptırmak artık neredeyse şart oldu. Sosyal paylaşım sitesi tek başına bir sosyal ağ olmak zorunda değil fakat Facebook gibi bir profilden alınan bilgiler kullanılarak daha gelişmiş bir profil oluşturulabilir.
  • Paylaş
2

Kerem, Teşekkür ederim ama soruma am olarak cevap alamadım. Yani insanları bunu kullanmaya nasıl teşvik edebiliriz demek istediğim bu .

Akkirom, İyi bir fikir çok önemli! Ama bu fikrin iyi planlama ve finans ile desteklenmesi gerekiyor. sosyal paylaşımların en önemli unsuru bana kalırsa ulaşabildiklerinle veyahut ulaşmak istediklerinle ilgili fakat böyle bir site asla reklam vermeden İnternet başındakileri cezbetmeden yaşamaz.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

76 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt