Bilmek istediğin her şeye ulaş

Güvenli satın alma sayfaları nasıl kodlanır?

Bilirsiniz her sayfada var amazondan yemek sepetine online alışverişlerden tutunda bir çok sitede var. Güvenli bir online alış veriş yapılacak sayfa tasarımı nasıl kodlanır ? Visa paypal falan ile ödeme yapılabilsin ama güvenli olması çok önemli. (PHP ASP.NET farketmez)Düzenle
Güvenli bir ödeme sayfası için ilk olarak SSL sertifikasına sahip bir web siteniz olmalıdır. Bu sayede bankalar tarfından minumum derecede sanalpos kullanma güveni kazanırsınız. Genel olarak tüm bankalar EST üzerinden kredi kartı işlemlerini yapmaktadır. Kullanıcıdan alınan kredi kartı numarası, kartın son kullanma tarihi ve cvv kodunu bir post işlemi ile EST sayfasına gönderirsiniz.

SSL kullandığınız için gönderilen kullanıcı bilgileri şifreli bağlantı üzerinden gönderildiği için son derece güvenlidir. Kullanıcı 3D onay sayfasına yönlendirilir. Burada cep telefonuna gelen onay kodunu girer. Onay verilirse ödeme tutarı kullanıcı kredi kartından çekilir. İşlemin doğrulandığını, ödemenin alındığını ve ekstra olarak formdan gönderilen bilgiler tekrar bir POST nesnesi olarak daha önceden tanımladığınız sayfaya gönderilir. Sizde POST içeriğindeki bilgileri kullanarak kullanıcıya onay verir veya işlemin tamamlanamadığına dair mesajları gösterirsiniz.

Bu süreci gerçekleştirmek için sanalpos başvurunuz sonrasında banka tarafından size dökümantasyon ve farklı programlama dillerinde bu işlemleri yapabilmeniz için kodlar bir dosya olarak verilir.

Daha sonra dökümantasyonu ve programlama bilginizi kullanarak isterseniz siz, eğer bu işlere hakim değilseniz profosyonel bir yazılım firması ile görüşerek yapabilirsiniz.
  • Paylaş
Zaten 3D sanal poslar zorunlu hale geldi. Çoğu banka est.com.tr ile anlaşmalı çalışıyor. Orasıyla iletişime geçersen sana test hesabı verirler. Aynı zamanda da dökümanlar ve hazır kod örnekleri de yolluyorlar. Test sürecini bitirdikten sonra anlaşmalı bankalardan birine gidip gerçek sanal pos hesabı alıyorsun. Tabi bunun için işletme kurmak zorundasın. Başladığın zaman çok kolay olduğunu göreceksin zaten. Hemen hemen her dile destek veriyorlar.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

363 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt