Bilmek istediğin her şeye ulaş

Artık Fransa'da 1915 Ermeni olaylarına soykırım demeyen bilim adamları bile cezalandırılacak.

Demokrasinin tanımı değişmiş sanırım. Bilim adamlarına bile söz hakkı tanımayan ülke, yönetim biçimim demokrasi diyemez.Düzenle

Recai bey'e, 

Aynı kararı alan isviçre de basın topalntısı düzenleyerek ermeni soykırımı yoktur dediği  için para ceza alan ve avrupa insan hakları mahkemesine dava açarak isviçre yi dava eden  doğu perinçek 2000 gündür silivride hapis. zaten kendisini hiç sevmezdim..

Acaba herhangi birisi çıkarda fransa da basın toplantısı düzenleyerek ermeni soykırımı yoktur derse ve o da para cezası alırsa Türkiye de her hangi suçtan içeri girer mi?  o her hangi birisi kim olacaksa o nu da sevmem zaten :)  

ne yaman çelişki değil mi? 1915 te 20 bin ermeniyi  kaçırarak errzurumda ruslara teslim eden ve osmanlı tarafından vatan haini ilan edilen seyit rızayı, dersim isyanında başrol de ve mağdur ilan edenlere itfah olsun bu karar. 

Neymiş burdan çıkacak ders, tarih üzerinden siyset yapıp chp yi zor durumda bırkayım derken ettiğin lafın dönüp dolaşıp nerden gireceğini iyi düşüneceksin ödp dönmelerinin ipiyle kuyuya girersen olacağı budur recaicim. 

  • Paylaş

Buyrun hain ermenilerin yaptıkları siz de bunları izleyin chamacon ve aysedarakc

yeterli gelmezse dahası var.


  • Paylaş
Fransa öncelikle Kahraman Maraş Şanlı Urfa ve Gazi Antep'te yaptıklarının hesabını versin.Buralara özgürlük ve demokrasi getirecekti de Türkler izin mi vermedi. Vah vahhh pis Türkler yapmış yine yapacağını:)))
  • Paylaş
Bu Belgeseli izlemenizi öneririm..  norzartonk.org/?p=3134
  • Paylaş
5

Hakan, edirneden karsa cumhuriyetin nimetlerinden faydalanıpta yediği ekmeğe ihanet edenin, ekmeği yediği yerden ihanetini bdedelini kusarak ödemiesi haktır helaldir.

Şaman,  Sorunlar bastırılarak ve yok sayılarak çözülseydi hiç bir sorunumuz kalmazdı. Bu dava bu ülkede nesnel olarak tartışılıp çözüm üretilene kadar ne yazık ki son bulamayacaktır.

Penelope, kesinlikle katılıyorum chamacon.

Hakan, tartışmak elbette lazım ancak öyle bir devlet düşününki erk unsuru yok olmuş, bir grup çıkmış senin devlet sınırlarında olan bir bölge de ben seni tanımıyorum, vergi vermiyorum, memurlarını ve ticaret adamlarını öldürüyorum sıkıyorsa gel diyor böyle bir devlet olabilir mi olmaz elbette devlet olmanın birinci ve vazgeçilmez kuralı erk olabilmektir. 1915 gibi savaşın tam göeğinde bir devlete kafa tutarsan ne yapmasını bekliyorsun . ayy tatlım haklısın yaa tmm sen üzülme gel ruslara verelim buraları, sonra sen de kendi devletin kur, bu arada çoluk çocuk bölgedeki kürtleri, tükleri katlet ah canımm kıyamam diye anlayış mı göstereceksiniz?

elbette güçle bastıracaksınız bu ihaneti. dönemin koşullarını tarihçiler yazıyor, ermenilerin yaptığı katliamlar var tehcir öncesinde, elbette devlet erkten doğan yetkisini kullanacak kimin ne haddine bunu tartışmak,.

tartışacağımız bu hainliğin sebebi sonuçları bu hainlik yüzünden yollarda ölen çocuklar kadınlarsa buyurun her şeyi konuşalım ama önce ermenilerin ihanetini ön yargısız kabulden geçer tartışmak,

aksi halde neyi tartışacağız devletlere isyan edenler dünya tarihi boyunca ölmüştür ve bu uluslararası hukakta devletin hakkı ve yetkisindedir.

Şaman, @Ermeni arkadaş kesinlikle hepinizden nesnel bir şekilde olayı anlatmış: inploid.com/t/turkiyenin-ermeni-vatandaslarina-uyguladigi-soylenen-soykirim-gercegi-nedir/ . Hepiniz devletin milli tarihinden (devlet tarafından yazılmış/yazdırtılmış) etkilenip üstüne bir de Türk milliyetçiliğini ekleyerek bu duruma tepki veriyorsunuz. Bu durum aslında hem iç hem de dış politikayla ilgili bir durum. Bunu görmezden gelmeyi seçen devlet büyüklerimiz mutlaka kendi ya da devletin çıkarları için yapıyorlardır. Aslında ortada bir suç varsa bu TC'nin değil Osmanlı'nın suçudur, yalnız bu suçu kabullenmek TC için de bir çok yaptırım getirebilir, sonuçta çalıntı bir mal ne kadar el değiştirse de en sonunda ilk sahibine ait kalır.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1081 Görüntülenme10 Takipçi4 Yanıt