Bilmek istediğin her şeye ulaş

ArtisiEksisi.com projemizi değerlendirebilir misiniz?

Artıları Eksileri sizce neler? Düzenle
Fikir olarak beğendim. Arayüz anlamında birkaç fikrimi şöyle belirteyim:
  • Sayfaya ilk geldiğimde artı ve eksi kısmına takıldı gözlerim ve (neyin artısı/eksisi oldugunu anlamam zaman aldı) renklerle belirginleşmiş bu kısım zaten o yüzden ürün yazısı ile aynı font boyutunda olmasa tipografi açısından daha iyi olabilir
  • Etiketler yorum yaptıkca alta kaydıgı icin dallanmayı engelliyor ve fon ile cok benzer renkte olmuş
  • Yolla butonları simetri icin ters taraflara yerleştirilmiş ancak kullanım açısından zorluyor (netekim sıralama butonlarında da tam tersi var)
  • Yüzdelik gösterimi tam ortaya koyup üstüne de yine ortada ürün ismini koyarsanız ortaya odakladığınız kullanıcı yukarıdan aşağıya doğru ürün, artı/eksi oranı, nedenleri gibi bir mantık sıralamasını da yakalamış olur

Tabi bunlar ilk kullandığımdaki şahsi görüşlerim, kurcaladıkca belki şu anki yapı daha da incelenebilir.


  • Paylaş
Bir kullanıcı olarak fikri beğendim. Kesinlikle eğlenceli bir site. Her yorumun yayınlanmadan önce onaydan geçmesi dinamikliği azaltıyor, bu burada da olduğu gibi şikayetler ya da beğenmedim gibi seçeneklerle kullanıcıların inisiyatifine bırakılarak yorumlama hızlı bir hale getirilebilir. Yanlış yazılmış konu isimleri düzeltilebilse fena olmaz. Zaten redaksiyondan geçirdiğiniz için kendiniz de düzeltebilirsiniz... Aslında tabii konular da anında aktif olsalar site daha eğlenceli olur. Bence kişinin yazdıklarının, yaptıklarının etkisinin anında gözükmemesi 5-10 dakika içinde sıkılıp siteyi kapatmaya neden oluyor. Tabii ki bu benim öznel görüşüm, belki kitleniz benden daha sabırlı insanlardır. Hayırlı olsun, kolay gelsin.
  • Paylaş
3

Özgür Şahal, Merhaba, projemizle ilgili fikrinizi ilettiğiniz için öncelikle teşekkür ediyoruz. Her yorum yayınlanmadan önce aslında onaya düşmüyor. Kıdemsiz üyelerimizin yazdıkları kısa bir onay sürecinden geçiyor. Aksi taktirde bize sıkıntı yaşatabiliyor. Bu durumda bile kısa süre içerisinde yorumlarda herhangi bir sıkıntı görülmemişse zaten onaylanmaktadır. Kıdemli üyelerimizin ki ise direk yayına alınıp, sonradan kontrol ediliyor. Bu tip bir çözüm üretmeyi uygun gördük. Tekrar teşekkürlerimizi iletiyoruz size.

Şaman, Merhaba tekrardan. "Kıdemli Üye" olma ile ilgili sürecin tanımı sanırım hiç bir yerde yapılmamış, böyle, sonu hiç görünmeyen bir bekleyişi ekşi sözlük bile sunmuyor kullanıcılarına. :) Sanırım bu konu da "Sıkça Sorulan Sorular" (100 000 kabul görmüş yorum, 80 sene üyelik falan gibi :D) kısmına eklenmeli.

Özgür Şahal, Bu konuyu tekrardan gözden geçireceğiz, görüşünüz için teşekkürler.

Teknik altyapıyı merak ettim, fikir güzel.
  • Paylaş
2

Özgür Şahal, Oğuz bey, yazılım dili olarak Asp.net MVC kullanmaktayız.

Oğuz Karaten, Linq2Entity+SqlServer ile birlikte mi?

İlginiz için çok teşekkür ederim Serkan bey, kullanıcılardan bu tip yorumlar almak bizim için çok önemli.
  • Paylaş
1

Serkan Kiose, Ben teşekkür ederim. Sevgiler ve saygılar,

Mütekaabiliyet sahibi olsaydınız keşke yani kendi reklemınızı yapmak için burada başlık açarken, kendi itenizde inploid konusu açmamanız bencilce.
  • Paylaş
2

Özgür Şahal, Sevgili Hakan bey, inploid.com sitesine gelme amacım, sitemizi tanıtmaktan ziyade, sitemiz ile ilgili gerçek görüşleri öğrenmekti, yani bir bencillik yapma durumumuz yok, sitemiz bir çok mecrada zaten reklamı yapılıyor. Ancak ben nasıl ki inploid.com a gelip bir başlık açtık, sizde sitemizi ziyaret ederek, başlık açabilirsiniz. Konuları bizden ziyade kullanıcılar açmaktadır.
Saygılar.

Hakan, kullanmayacağım bir sitede üyelik açmanın gereksiz olduğunu düşündüğüm için oradda başlık açmadım., kaldı ki eleştiriyi getiren olarak başlığı açmam da saçma olurdu bu sizden beklenen bir nezaket.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

964 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt