Bilmek istediğin her şeye ulaş

Aşağıdaki paragrafta ne tür bir politika, ne tür bir edepsizlik vardır?

Van’da konteyner kentte yaşamaya devam eden kiracıların selamı: Türkiye Cumhuriyeti sosyal bir hukuk devletidir. Sosyal devlet yurttaşın barınma ihtiyacını gidermek zorundadır. Deprem konutları öncelikli olarak mal sahiplerine ve yalnızca bir kısım kiracıya ise kurayla tahsis edilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti bu insanlarımızın mağduriyetlerini giderebilecek kudrete kuşkusuz sahiptir. Basit bir yönetmelik değişikliğiyle bile bu sorunun kısa sürede giderilmesini dileyerek bu selamı iletiyorumDüzenle
Edepsizlik yok. İnsani bir istek var ama anlayana.
  • Paylaş
Deprem konutları öncelikli olarak mal sahiplerine ve bir takım kiracıya kura ile tahsis edilecektir bla bla. Kusursuz sosyal devlet mağdur vatandaşların ihtiyaçlarını şansa bırakmamalı, sınıflandırma yapmamalı.
  • Paylaş
Bence yazıdaki slm'ın muhattabı bugüne kadar oluşturma çalıştığı sistemin çökme endişesi yaşadığından acil güvenli bölge arayışı içinde. Bu yazının içeriğinde problem olduğunu sanmıyor bilakis çok gerçekçi bir yaklaşım olduğunu düşünüyorum. Muhattap bunu ancak planların bozmaya yönelik bir hamle gibi anlaşıldığından; politik ve edepsizlik ile itham ediliyor... .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

259 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt